قرعه‌کشی لیگ برتر ایران؛ دربی پایتخت در هفته یازدهم، تقابل سپاهان و ذوب آهن در هفته دوم

حق نشر عکس ISNA

مراسم قرعه کشی پانزدهمین دوره لیگ برتر فوتبال ایران در برج میلاد تهران برگزار شد و بر این اساس دو تیم پرسپولیس و استقلال در هفته یازدهم این رقابت‌ها اولین دربی این فصل خود را برگزار خواهند کرد.

قهرمان فصل گذشته لیگ برتر، هفته اول در اصفهان میزبان استقلال خوزستان خواهد بود، تراکتورسازی تبریز که در آخرین هفته بازی‌های لیگ با تساوی مقابل نفت تهران جام قهرمانی را از دست داد، بار دیگر در تبریز میزبان نفت تهران خواهد بود.

سرخ و آبی‌های پایتخت در هفته اول لیگ پانزدهم با پدیده خراسان و سیاه‌جامگان مشهد بازی خواهند کرد.

سپاهان و ذوب آهن دو تیم اصفهانی که قهرمان لیگ و جام حذفی شده‌اند در هفته دوم لیگ مقابل هم قرار خواهند گرفت. اما در همین هفته دو تیم تراکتورسازی و گسترش فولاد تبریز هم دربی شهر تبریز را برگزار خواهند کرد.

فولاد خوزستان و استقلال اهواز هم در هفته سیزدهم لیگ در بازی حساس مقابل هم قرار گرفت.

هواداران دو تیم سیاه جامگان و پدیده مشهد هم در همان آغاز لیگ شاهد دربی این شهر خواهند بود، این دو تیم در هفته ششم لیگ پانزدهم مقابل هم قرار خواهند گرفت.

قرعه کشی پانزدهمین دوره لیگ برتر ایران در حالی انجام شد که هنوز مشخص نیست از بین دو تیم پیکان و راه‌آهن تهران کدام تیم به دسته یک سقوط خواهند کرد.

مهدی تاج رئیس سازمان لیگ برتر ایران با اشاره به این نکته که هنوز وضعیت این دو تیم برای ماندن و یا سقوط در لیگ مشخص نیست گفته است:" ظاهرا قرعه‌کشی خوبی را برگزار کردیم اما نسبت به لیگ آینده امیدوار نیستم زیرا هنوز تکلیف بعضی از تیم‌ها همچون راه‌آهن و پیکان مشخص نیست. هر کدام از این دو تیم به لیگ برتر بیایند با مشکل تیم بستن مواجه هستند."

غلامرضا بهروان رئیس کمیته برگزاری سازمان لیگ ایران گفته که رای نهایی کمیته استیناف فدراسیون فوتبال در مورد پرونده باشگاه راه‌آهن روز چهارشنبه این هفته اعلام خواهد شد.

بازی‌های هفته اول لیگ برتر ایران

  • سپاهان – استقلال خوزستان
  • صبای قم – استقلال اهواز
  • سیاه جامگان – استقلال
  • فولاد خوزستان – پیکان/راه‌آهن
  • تراکتورسازی تبریز - نفت تهران
  • ملوان بندر انزلی – ذوب آهن
  • سایپا – گسترش فولاد تبریز
  • پرسپولیس – پدیده خراسان