والیبال قهرمانی آسیا؛ شکست ایران مقابل کره‌جنوبی

حق نشر عکس TASNIM

تیم ملی والیبال ایران با شکست سه بر یک مقابل کره‌جنوبی در مرحله دوم مسابقات والیبال قهرمانی آسیا، حریف استرالیا در مرحله یک چهارم نهایی شد.

تیم ایران که تا پیش از بازی مقابل کره‌جنوبی، در بازی‌های قبلی خود در این رقابت‌ها حتی یک ست را هم به حریفان خود واگذار نکرده بود در صورت پیروزی مقابل حریف خود به‌عنوان سرگروه راهی مرحله یک چهارم نهایی می‌شد.

دو تیم که از مدعیان همیشگی در قاره آسیا هستند بازی را در ست اول پا یا پای آغاز کردند، دفاع‌‎ خوب بازیکنان ایران در روی تور باعث شد تیم ایران پس از وقت استراحت اول اختلاف امتیاز خود را با کره‌جنوبی زیاد کند این فاصله امتیازی در نهایت تا انتهای ست اول حفظ شد و بازیکنان ایران ست اول را با نتیجه ۲۵ بر ۱۷ به نفع خود به پایان بردند.

در ست دوم امتیازها بسیار نزدیک بود، اشتباهات بازیکنان هر دو تیم باعث شد که بازی ۲۵- ۲۵ برابر شود در ادامه یک خطای دریافت و یک امتیاز مستقیم باعث شد کره ست دوم را با نتیجه ۲۸ بر۲۶ به نفع خود به پایان برد.

بازیکنان کره‌جنوبی پس از آنکه توانستند در یک ست به پیروزی برسند، اعتماد به نفس بیشتری پیدا کردند. این تیم در ست سوم در امتیازگیری بهتر از بازیکنان ایران عمل کرد، اشتباهات فردی بازیکنان ایران و خطاهای آنها در نهایت باعث شد کره‌جنوبی در ست سوم هم با نتیجه ۲۵ بر ۲۰ مقابل ایران پیروز شود.

بازیکنان ایران در ست چهارم عملکرد بهتری داشتند، این تیم پس از عقب افتادن از حریف در امتیازهای پایانی با کره‌جنوبی مساوی کرد و تنها یک امتیاز با پیروزی در این ست فاصله داشت ولی خطا در زدن سرویس باعث شد در نهایت ایران در ست چهارم هم با نتیجه 25 بر 23 مقابل حریف خود مغلوب شود و در مجموع سه بر یک از کره‌جنوبی شکست خورد.

تیم ملی والیبال ایران در مرحله یک چهارم نهایی مسابقات قهرمانی آسیا در تهران، باید روز پنج‌شنبه با استرالیا بازی کند.