اولین شکست پرسپولیس در لیگ پانزدهم

حق نشر عکس ISNA
Image caption شکست پرسپولیس مقابل استقلال اهواز اولین باخت این تیم در لیگ پانزدهم بود

در آغاز هفته دوم لیگ برتر ایران پرسپولیس در گرمای بالای شهر اهواز دو بر یک مقابل استقلال این شهر شکست خورد و سایپا هم با گلزنی جواد نکونام موفق شد راه آهن را مغلوب کند.

پرسپولیس که در بازی اول مقابل پدیده روی اشتباه مدافعان خود ۲-۲ با این تیم مساوی کرده بود، در گرمای بالای شهر اهواز میهمان استقلال خوزستان بود.

امید عالیشاه و مهدی طارمی دو بازیکن اصلی پرسپولیس که در بازی هفته اول به دلیل محرومیت در ترکیب این تیم حضور نداشتند از ابتدا مقابل استقلال خوزستان بازی را آغاز کردند.

برانکو ایوانکوویچ که در فصل نقل و انتقالات بازیکنانی مانند کمال کامیابی نیا، رامین رضائیان و مارکو ماریچ را به خدمت گرفته، تیم جوانی را راهی رقابت‌های فصل جدید لیگ برتر کرده است.

نیمه اول بازی هر دو تیم تحت تاثیر گرمای نزدیک به ۵۰ درجه شهر اهواز بود و بازیکنان دو تیم نتوانستند موقعیت‌ مناسبی روی دروازه یکدیگر ایجاد کنند.

داور بازی در نیمه اول این مسابقه به دلیل گرمای بالای هوا در دقیقه ۳۰ بازی مسابقه را برای نوشیدن آب متوقف کرد.

استقلال خوزستان در این بازی با دفاع منسجم و استفاده از سرعت روح الله سیف الهی در خط حمله بارها مدافعان پرسپولیس را به زحمت انداخت.

در نیمه اول فرشاد احمدزاده هافبک پرسپولیس و همچنین حسن بیت سعید مهاجم استقلال خوزستان فرصت‌های خوبی برای گلزنی داشتند ولی نتوانستند از موقعیت‌های به دست آمده استفاده کنند.

حسن بیت سعید در همان ابتدای نیمه دوم و در دقیقه ۴۷ روی اشتباه ایمان صادقی دروازه‌بان جوان پرسپولیس در دفع توپ گل اول استقلال خوزستان را وارد دروازه پرسپولیس کرد.

ده دقیقه پس از گل اول استقلال خوزستان، حسن بیت‌سعید روی یک حمله بار دیگر دروازه پرسپولیس را با شوتی زیبا از پشت محوطه جریمه باز کرد تا نتیجه دو بر صفر شود.

پرسپولیس پس از این گل سعی داشت نتیجه را جبران کند ولی تکل سنگین هادی نوروزی کاپیتان پرسپولیس روی پای بازیکن استقلال اهواز باعث شد، داور با کارت قرمز مستقیم او را از زمین اخراج کند.

سرخ‌پوشان بیش از ۲۰ دقیقه را با یک بازیکن کمتر بازی کردند، بازیکنان پرسپولیس در ادامه بازی بهتری را ارائه دادند و این تیم موفق شد روی حرکت انفرادی مهدی طارمی در دقیقه ۸۷ یکی از گل‌های خورده را جبران کند.

پرسپولیس در حالی که گرد و خاک فضای ورزشگاه غدیر اهواز را پر کرده بود، تلاش زیادی برای زدن گل دوم کرد ولی در نهایت تیم میزبان یعنی استقلال خوزستان موفق شد باعث اولین شکست پرسپولیس در لیگ پانزدهم را رقم بزند.

حق نشر عکس ISNA
Image caption جواد نکونام کاپیتان سابق تیم ملی ایران، در فصل نقل و انتقالات به سایپای تهران پیوست

گلزنی نکونام برای سایپا، تساوی پدیده مشهد و فولاد در دقیقه نود

پدیده مشهد پس از تساوی ۲-۲ مقابل پرسپولیس در هفته اول لیگ، میزبان فولاد خوزستان در ورزشگاه ثامن بود.

تیم پدیده در اولین فصل حضور خود در لیگ برتر ایران، دهم شد، رضا مهاجری سرمربی این تیم با جذب بازیکنان با تجربه‌ای مثل حسین بادامکی و میثم نقی‌زاده این تیم را تقویت کرده است.

پدیده بازی را بهتر از حریف خود آغاز کرد، هماهنگی بالا بین بازیکنان این تیم باعث شد بازیکنان این تیم در نیمه اول موقعیت‌های خوبی روی دروازه فولاد ایجاد کند.

محمد‌حسین مرادمند بازیکن سابق سپاهان اصفهان در دقیقه ۳۸ بازی روی یک ضربه کرنر با ضربه سر دروازه فولاد را باز کرد.

پس از این گل پدیده مشهد با کنترل بازی موفق شد نیمه اول را با پیروزی یک بر صفر به رختکن برود.

فولاد خوزستان در همان ابتدای نیمه دوم تلاش زیادی کرد که گل مساوی را به ثمر برساند ولی هماهنگی و دفاع خوب بازیکنان پدیده مانع از گلزنی فولاد شد.

بازیکنان فولاد سرانجام در دقیقه ۸۹ بازی روی اشتباه مدافعان پدیده موفق شدند گل مساوی را به ثمر برسانند تا بازی در نهایت ۱-۱ مساوی شود.

در دیگر بازی این هفته راه‌آهن تیمی که در فاصله کمتر از یک هفته مانده به آغاز فصل جدید لیگ برتر، کمیته استیناف فدراسیون فوتبال رای به ماندن این تیم در لیگ برتر داد، میزبان سایپای تهران بود.

سایپا و ذوب آهن درهفته اول به ترتیب با گسترش فولاد تبریز و فولاد خوزستان مساوی کرده بودند.

نارنجی‌پوشان سایپا که جواد نکونام کاپیتان سابق تیم ملی فوتبال ایران را در فصل نقل و انتقالات به خدمت گرفته است، با دوگلی که در نیمه دوم مقابل راه‌آهن به ثمر رساند، اولین برد خود در این فصل را به دست آورد.

میلاد میداوودی و جواد نکونام دو گل سایپا را در نیمه دوم مقابل راه آهن به ثمر رساندند.

صبای قم که علی دایی سرمربی سابق پرسپولیس هدایت آن را بر عهده دارد در دیگر بازی هفته دوم با تک گل جلال علی محمدی نفت تهران را شکست داد.