لیگ برتر فوتبال انگلستان؛ صدرنشینی لسترسیتی، تساوی تاتنهام و شکست ساوتهمتون

حق نشر عکس Getty
Image caption ریاض محرز بازیکن الجزایری لسترسیتی گل دوم این تیم را با ضربه‌ای زیبا وارد دروازه وستهم کرد

در هفته دوم لیگ برتر انگلستان لسترسیتی که فصل پیش در آخرین هفته‌های لیگ برتر از سقوط به دسته پایین تر نجات پیدا کرد، امروز با کسب دومین پیروزی متوالی به صدر جدول صعود کرد، تاتنهام و استوک ۲-۲ مساوی شدند و ساوتهمتون در خانه سه بر یک مقابل اورتون شکست خورد.

لسترسیتی که هفته پیش در اولین بازی فصل، ساندرلند را ۴ بر ۲ شکست داده بود، این هفته در خارج از خانه مقابل وستهم قرار گرفت.

بازیکنان کلودیو رانیری مربی جدید لستر، در دقیقه ۲۷ نیمه اول با ضربه سر اوکازاکی مهاجم ژاپنی خود به گل رسیدند.

مهاجم لستر روی پاس زیبای واردی قصد داشت سر ضرب دروازه وستهم را باز کند که آدریان دروازه‌بان وستهم توپ اول را دفع کرد ولی در برگشت اوکازاکی با ضربه سر نتیجه را یک بر صفر کرد.

ریاض محرز هافبک تکنیکی و آماده لستر که در بازی اول این تیم هم گلزنی کرده بود، پیش از پایان نیمه اول با یک ضربه حساب شده به گوشه دروازه، دومین گل لستر در این بازی و سومین گل خود در لیگ را وارد دروازه تیم میزبان کرد.

وستهم که در بازی اول فصل، با ارایه یک بازی حساب شده و منطقی آرسنال را در ورزشگاه امارات دو بر صفر مغلوب کرده بود، در نیمه دوم با شوت زیبای پایت از پشت محوطه جریمه یکی از گل‌ها را جبران کرد.

در ادامه بازی، تیم میزبان یعنی وستهم تلاش زیادی برای زدن گل مساوی انجام داد ولی کاسپر اشمایکل دروازه‌بان لسترسیتی، پسر پیتر اشمایکل دروازه‌بان سابق منچستریونایتد با واکنشی عالی مانع از گلزنی دیافره ساخو شد.

در این بازی آدریان دروازه‌بان وستهم در دقایق اضافه بازی به دلیل ضربه خطرناک با کف پا به سینه جیمی واردی بازیکن لسترسیتی با کارت قرمز مستقیم از بازی اخراج شد.

این دروازه‌بان دردقایق پایانی مسابقه، هنگامی که وستهم قصد داشت از آخرین کرنر بازی استفاده کند، برای اضافه شدن به دیگر بازیکنان به محوطه جریمه لسترسیتی آمده بود.

لسترسیتی با کسب دومین پیروزی خود در فصل جدید لیگ برتر انگلستان تا پیش از مسابقات فردا، بالاتر از منچستریونایتد در صدر جدول لیگ برتر انگلستان قرار گرفت.

حق نشر عکس Reuters
Image caption لوکاکو روی دو ضد حمله سریع دو بار دروازه ساوتهمتون را باز کرد

پیروزی اورتون مقابل ساوتهتون با گلزنی لوکاکو

اورتون با درخشش روملو لوکاکو مهاجم بلژیکی خود، در بازی خارج از خانه مقابل ساوتهمتون، سه بر صفر میزبان خود را مغلوب کرد.

مهاجم بلژیکی اورتون در این بازی روی یک ضد حمله سریع با یک ضربه سر موفق شد در دقیقه ۲۲ نتیجه را یک بر صفر کند.

تا پیش از گل اورتون، ساوتهمتون با در اختیار داشتن بازی موقعیت‌های ایده آلی برای باز کردن دروازه اورتون داشت ولی تیم هاوارد دروازه‌بان این تیم با واکنش‌های به موقع مانع از باز شدن دروازه شد.

اورتون در دقایق پایانی نیمه اول بار دیگر روی یک ضد حمله دیگر، نتیجه را دو بر صفر کرد؛ لوکاکو روی پاس در عمق راس بارکلی با ضربه‌ای زمینی دومین گل خود در این بازی را وارد دروازه ساوتهمتون کرد.

راس بارکلی که در این مسابقه عملکردی موثر داشت در نیمه دوم با یک ضربه زیبا و حساب شده از داخل محوطه جریمه، گل سوم اورتون را به ثمر رساند.

ساوتهمتون در این بازی خانگی به دلیل نداشتن برنامه متفاوت در زمان حمله نتوانست در مقابل خط دفاعی اورتون موفق عمل کند.

جان استون مدافع جوان اورتون که چلسی خواهان به خدمت گرفتن اوست، در این بازی عملکردی بسیار موفق داشت. اورتون پیش از دو بار برای به خدمت گرفتن این بازیکن پیشنهادهایی را به این باشگاه ارایه داده ولی اورتون هر دو بار این پیشنهادها را رد کرده و تاکید کرده که قصد فروش این بازیکن را ندارد.

اورتون با این پیروزی ۴ امتیازی شد و پس از منچستریونایتد در رده سوم جدول لیگ برتر انگلستان قرار گرفت.

حق نشر عکس Getty
Image caption دیوف مهاجم استوک در دقایق پایانی بازی با یک ضربه سر دروازه هوگو لوریس دروازه‌بان تاتنهام را باز کرد

تاتنهام بازی برده را مساوی کرد

تاتنهام در اولین بازی خانگی خود در فصل جدید لیگ برتر انگلستان در حالی که تا پایان نیمه اول دو بر صفر از استوک پیش بود، در نهایت ۲-۲ با این تیم مساوی کرد.

تاتنهام که در اولین بازی خود با گل به خودی کایل واکر مدافع این تیم یک بر صفر از منچستریونایتد شکست خورده بود خیلی زود و در دقیقه ۱۹ بازی به گل رسید.

اریک دایر روی ارسال اریکسون از روی نقطه کرنر دروازه استوک را با ضربه سر باز کرد و در وقت‌های نیمه اول ناصر چدلی با یک ضربه سر ضرب نتیجه را دو بر صفر به نفع تیم میزبان کرد.

استوک در نیمه اول حداقل دو بار توسط دیوف به گل برسد که واکنش‌های خوب هگو لوریس مانع از باز شدن دروازه تاتنهام در نیمه اول شد.

در نیمه دوم تاتنهام همچنان تیم برتر بازی بود و حملات زیادی را روی دروازه استوک طراحی کرد اما واکنش‌های خوب باتلند دروازه‌بان استوک مانع از باز شدن دروازه این تیم برای بار سوم شد.

استوک در دقیقه ۷۷ بازی روی حرکت ژوسلو بازیکن جدید استوک صاحب پنالتی شد. این بازیکن اسپانیایی در حالی که قصد داشت از گوشه محوطه جریمه وارد زمین تاتنهام شود اما توبی آلدروایرلد مدافع این تیم مانع از ادامه حرکت او شد و داور آن را پنالتی تشخیص داد.

مارکو آناتوویچ پنالتی استوک را تبدیل به گل کرد و همین باعث شد این تیم در دقایق پایانی فشار زیادی روی دروازه تاتنهام برای زدن گل مساوی وارد کند.

مامه دیوف مهاجم سنگالی استوک سرانجام در دقیقه ۸۲ بازی روی ارسال استیون ایرلند موفق شد گل تساوی را وارد دروازه هوگو لوریس کند.

هر دو تیم استوک و تاتنهام با مساوی یک امتیازی شدند و در رده‌های سیزدهم و چهاردهم جدول جای گرفتند.

نتایج بازی‌های هفته دوم لیگ برتر انگلستان

  • ساوتهمتون صفر – اورتون ۳
  • ساندرلند یک – نوریچ ۳
  • سوانزی ۲ – نیوکاسل صفر
  • تاتنهام ۲- استوک ۲
  • واتفورد صفر – وست بروم صفر
  • وستهم یک – لسترسیتی ۲