تیم ملی کشتی آزاد جوانان ایران برای دومین سال متوالی قهرمان جهان شد

حق نشر عکس iawf
Image caption تیم ملی کشتی جوانان ایران برای دومین سال پیاپی قهرمان جهان شد

تیم ملی کشتی آزاد جوانان ایران در پایان رقابت‌های قهرمانی جهان در برزیل، با کسب دو مدال طلا، چهار نقره و ۶۲ امتیاز برای دومین سال پیاپی قهرمان جهان شد.

در مسابقات قهرمانی کشتی آزاد جوانان جهان که به مدت دو روز در شهر سالوادور ایالت باهیا برزیل برگزار شد، پس از ایران تیم‌های آذربایجان و روسیه با کسب ۵۸ و ۴۹ امتیاز در رده‌‌های دوم و سوم قرار گرفتند.

دو مدال طلای ایران در این رقابت‌ها را ایمان صادقی در وزن ۶۰ و مجتبی گلیچ در وزن ۸۴ کیلوگرم به دست آوردند.

ایمان صادقی نماینده ایران در ۶۰ کیلوگرم ابتدا سلیم کازان از ترکیه را با نتیجه ۱۰ بر صفر شکست داد، او در دور دوم در یک کشتی نزدیک، حاجی مراد رشیداف از روسیه را دو بر یک مغلوب کرد و در دور سوم حریفی از دومینیکن را ۱۱ بر صفر شکست داد.

نماینده ایران در وزن ۶۰ کیلوگرم با پیروزی ده بر صفر مقابل جاهد حسن زاده از جمهوری آذربایجان در نیمه نهایی راهی مسابقه فینال شد، او در کشتی پایانی این وزن با شکست ابراهیم عبدالحمید از مصر موفق شد مدال طلای این رقابت‌ها به دست بیاورد.

دیگر مدال طلای ایران در این رقابت‌ها را مجتبی گلیچ در وزن ۸۴ کیلوگرم به دست آورد، این کشتی‌گیر در مسابقه اول خود حریفی از گرجستان را ۱۰ بر صفر مغلوب کرد.

او در دور دوم با پیروزی ۱۱ بر یک مقابل ماگومد رسول گاجی ماگومدوف از جمهوری آذربایجان به مرحله یک چهارم نهایی این وزن راه پیدا کرد، مجتبی گلیچ در این مرحله با شکست شوتا شیرای از ژاپن راهی مرحله نیمه نهایی شد.

نماینده ایران در وزن ۸۴ کیلوگرم، در مرحله نیمه نهایی مقابل آرسن مورس علی‌اف از روسیه قرار گرفت و با نتیجه ۱۳ بر ۳ مقابل او به پیروزی رسید و به فینال راه پیدا کرد، او در فینال هم موفق شد کشتی‌گیر اهل بلاروس را مغلوب کند و مدال طلای این وزن را به دست آورد.

علیرضا گودرزی در وزن ۵۰ کیلوگرم، رضا مظفری در وزن ۷۴ کیلوگرم، ایمان حسینی در وزن ۹۶ کیلوگرم و امین طاهری در وزن ۱۲۰ کیلوگرم موفق شدند ۴ مدال نقره ایران در این رقابت‌ها را کسب کنند.

سرمربیگری تیم ملی کشتی جوانان ایران بر عهده محمد طلایی، کشتی‌گیر سابق تیم ملی کشتی و دارنده سه مدال طلا، نقره و برنز جهان است.

او در سال ۲۰۱۳ هدایت تیم ملی جوانان ایران را بر عهده گرفت و به همراه این تیم در رقابت‌های جهانی سوم شد.

تیم ملی جوانان ایران در سال ۲۰۱۴ هم با هدایت محمد طلایی پس از ۱۹ سال قهرمان مسابقات جوانان کشتی آزاد جهان شد.