لیگ برتر انگلستان؛ با‌شگاه‌ها بیش از یک میلیارد یورو در فصل نقل و انتقالات خرج کردند

حق نشر عکس Getty

باشگاه‌های لیگ برتر انگلستان برای اولین بار در تاریخ این رقابت‌ها، بیش از یک میلیارد یورو در فصل نقل و انتقالات تابستانی برای به خدمت گرفتن بازیکن هزینه کردند.

منچسترسیتی در فصل خرید و فروش تابستانی فوتبال اروپا بیش از دیگر تیم‌های لیگ برتر هزینه کرد.

این تیم دو خرید گران قیمت داشت؛ منچسترسیتی کوین دی بروین از ولفسبورگ را در ازای ۷۵ میلیون یورو و همچنین رحیم استرلینگ را با قیمت ۶۶ میلیون یورو از لیورپول به خدمت گرفت.

انتقال آنتونی مارسیال مهاجم ۱۹ ساله موناکو به منچستریونایتد در ازای ۴۹ میلیون یورو گران قیمت‌ترین انتقال روز مهلت نقل و انتقالات بود.

قیمت این بازیکن با توجه به متمم‌های قرارداد بین دو باشگاه موناکو و منچستریونایتد تا ۸۰ میلیون یورو می‌تواند افزایش پیدا کند.

منچسترسیتی در فصل نقل و انتقالات تابستانی ۲۰۱۵ ، دو بار رکورد گران قیمت‌ترین بازیکن این باشگاه را شکست.

این تیم با خرید کوین دی بروین و رحیم استرلینگ، بیش از هر تیم دیگری در فصل نقل و انتقالات برای خرید بازیکن هزینه کرد، منچسترسیتی در تابستان برای خرید بازیکنان مورد نظر خود نزدیک به ۲۲۰ میلیون یورو خرج کرده است.

آبی آسمانی‌های منچستر به غیر از کوین دی بروین و رحیم استرلینگ، فابیان دلف از آستون ویلا، پاتریک رابرتز از فولهام و نیکلاس اوتامندی را از والنسیا را در فصل نقل و انتقالات به خدمت گرفت.

محدودیت‌هایی که منچسترسیتی بر اثر تخطی از قوانین مالی جوانمردانه یوفا در سال گذشته با آن مواجه بود، پس از آنکه این باشگاه توانست به هدف‌های مورد نظر قوانین مالی جوانمردانه مالی دست پیدا کند، لغو شد.

بر اساس حکم یوفا منچسترسیتی در سال ۲۰۱۴ حق داشت که تنها ۶۶ میلیون یورو برای خرید بازیکن هزینه کند، این تیم همچنین برای تخطی از قوانین یوفا از سوی این نهاد ۲۳ میلیون یورو جریمه شد.

آرسنال، چلسی، منچسترسیتی و منچستریونایتد چهار تیمی که از شانس‌های اصلی قهرمانی در رقابت‌های این فصل لیگ برتر انگلستان هستند در مجموع در این فصل نقل و انتقال بیش از ۴۲۰ میلیون یورو هزینه کردند.

یکی دیگر از تیم‌های پر کار در فصل نقل و انتقالات لیورپول بود. این باشگاه با استفاده از پول حاصل از فروش رحیم استرلینگ به منچسترسیتی ۷ بازیکن خرید.

گران‌ترین خرید‌های لیورپول در فصل نقل و انتقالات این بازیکنان بودند؛ کریستین بنتکه (۴۳ میلیون یورو)، روبرتو فیرمینو (۳۹ میلیون یورو) و ناتانیل کلاین (۱۶ میلیون یورو).

منچستریونایتد همه روزهای شلوغی را در فصل نقل و انتقال داشت، شیاطین سرخ ۱۹۰ میلیون یورو برای به خدمت گرفتن بازیکنانی مثل ممفیس دیپای، ماتئو دارمیان، باستین شواین‌اشتایگر و مورگان اشنایدرلین هزینه کردند.

چلسی قهرمان فصل گذشته لیگ برتر پس آنکه در خرید جان استون مدافع جوان اورتون ناکام بود، در روز آخر فصل نقل و انتقالات دو مدافع به نام‌های پاپی جیلوبوجی و مایکل هکتور را به خدمت گرفت.

ژوزه مورینیو همچنین در فصل نقل و انتقالات تابستانی توانست پدرو، بابا رحیم و اسمیر بگوویچ را به ترکیب چلسی اضافه کند. واتفورد تیم تازه راه یافته به لیگ برتر انگلستان، با خرید ۱۵ بازیکن پرکارترین باشگاه در آخرین روز فصل نقل و انتقالات بود.