بازداشت معلمی در نیویورک به جرم پراندن هواپیمای بی‌سرنشین در جریان مسابقه تنیس

حق نشر عکس Getty
Image caption استادیوم هنگام سقوط هواپیمای بدون سرنشین تقریبا خالی بود

پلیس نیویورک می‌گوید که معلمی را برای به پرواز درآوردن یک هواپیمای بدون سرنشین و فرستادن آن به سمت جایگاه خالی تماشاچیان در جریان یک بازی تنیس در مسابقات اوپن آمریکا بازداشت کرده است.

دنیل ورلی، ۲۶ ساله به انجام اقدامی خطرناک در مکان عمومی، بیرون از محوطه مجاز متهم شده است.

مسئولان برگزاری مسابقات تنیس اوپن آمریکا می‌گویند کسی در اثر این حادثه مجروح نشد، اما مسابقه تنیس برای مدت کوتاهی متوقف شد.

این حادثه شب گذشته، پنجشنبه ۳ سپتامبر در استادیوم لویی آرمسترانگ اتفاق افتاد.

فلاویا پنتا، بازیکن ایتالیایی که در مسابقه تنیس شرکت داشت گفت که صدای پرواز شیئی را بالای سرش شنید و چون نمی‌دانست صدا از چیست، وحشت کرد و انتظار بدترین اتفاق را داشت.

خانم پنتا، ۳۳ ساله به خبرگزاری آسوشیتدپرس گفت: "با این همه اتفاقاتی که در دنیا می افتد فکر کردم که دیگر زندگی‌ام تمام شد."

طبق گزارش‌ها، این هواپیمای کنترل از راه دور هنگام اصابت تکه تکه شد.

خانم پنتا افزود: "اگر استادیوم پر از تماشاچی بود، آنها قطعا مجروح می‌شدند."

این استادیوم ۱۰ هزار نفری در مسابقه شب گذشته پر نشده بود و تماشاچیان تنها بخش‌های کوچکی از آن را اشغال کرده بودند، در حالی که تنها چند ساعت پیش از آن، در طی مسابقه‌ای دیگر مملو از تماشاچی بود.

بر اساس گزارش روزنامه دیلی نیویورک، خانم پنتا سال گذشته هم در مرحله یک چهارم نهایی اوپن آمریکا مقابل سرنا ویلیامز، شاهد چنین حادثه‌ای بود که طی آن مردی به خاطر به پرواز درآوردن یک هواپیمای بدون سرنشین در محوطه بیرون از زمین تنیس بازداشت شد.