شکست تیم ملی والیبال ایران در اولین بازی جام جهانی مقابل آرژانتین

حق نشر عکس FIVB
Image caption تیم ملی والیبال ایران باید با دوازده تیم حاضر در این مسابقات بازی کند، دو تیم برتر این رقابت‌ها به صورت مستقیم به المپیک ریو راه پیدا خواهند کرد

تیم ملی والیبال ایران در نخستین بازی خود در رقابت‌های جام جهانی والیبال ۳ بر یک مقابل آرژانتین شکست خورد.

ایران با ترکیب فرهاد قائمی، میلاد عبادی پور، سعید معروف، شهرام محمودی، عادل علامی و مهدی مرندی بازی را آغاز کرد.

تیم ملی والیبال ایران ست اول را خوب آغاز کرد و دریافت خوب و سرویس‌های حساب شده بازیکنان باعث شد ایران خیلی زود پنج بر صفر از آرژانتین پیش بیفتند.

اما خولیو ولاسکو، سرمربی سابق تیم ملی ایران و سرمربی فعلی آرژانتین، که شناخت خوبی از بازیکنان ایران داشت با گرفتن یک وقت استراحت زود هنگام جریان بازی را به نفع آرژانتین تغییر داد.

بازی خوب پالاسیوس و آبشارهای دقیق کونته باعث شد آرژانتین به بازی باز گردد و ۲۱ بر ۱۵ از ایران پیش بیفتد.

در ادامه ست اول، سعید معروف در خط سرویس قرار گرفت و نتیجه بازی ۲۲ بر ۱۹ شد.

سپس سرویس‌های خوب میلاد عبادی پور باعث شد ایران ۲۳ بر ۲۲ از حریف پیش بیفتد.

ایران در ادامه ست اول موفق شد حریف خود را با نتیجه ۲۷ بر ۲۵ شکست دهد.

در ست دوم بازیکنان آرژانتین بازی را بهتر آغاز کردند ولی در ادامه با بازی خوب بازیکنان ایران دو تیم در امتیازی‌گیری شانه به شانه هم پیش رفتند.

زمانی که دو تیم در امتیاز ۲۰ مساوی بودند، خولیو ولاسکو با تغییراتی در تیم خود باعث شد جریان بازی به نفع این تیم تغییر پیدا کند.

آرژانتین در نهایت ست دوم را با نتیجه ۲۵ بر ۲۲ به نفع خود به پایان برد تا دو تیم در ست شماری ۱-۱ مساوی شوند.

فاکوندو کونته بهترین بازیکن آرژانتین در این بازی بارها با ضربات آبشار خود برای این تیم امتیاز گرفت. او با کسب ۲۶ امتیاز در این بازی بهترین بازیکن مسابقه شناخته شد.

در ست سوم هر دو تیم بازی را با احتیاط آغاز کردند و پابه پای هم در گرفتن امتیاز پیش رفتند ولی آرژانتین روی یک حمله ناموفق ایران ۸ بر ۷ پیش افتاد.

عملکرد خوب بازیکنان آرژانتین در دفاع روی تور باعث شد این تیم اختلاف امتیاز خود را با ایران زیاد کند. بازی و دفاع خوب سباستین سول و پالاسیوس باعث شد آرژانتین ۱۸ بر ۱۴ از ایران جلو بیفتد.

امیر غفور در ادامه ست سوم به جای شهرام محمودی به بازی آمد و بارها موفق شد از سد دفاعی آرژانتین عبور کند ولی توپ‌گیری‌های خوب بازیکنان این تیم و تغییرات خوب خولیو ولاسکو بازیکنان ایران را در گرفتن امتیاز ناکام کرد.

آرژانتین ست سوم را با نتیجه ۲۵ بر ۲۲ به نفع خود به پایان برد و در ست شماری ۱-۲ از ایران جلو افتاد.

بازیکنان آرژانتین در ست چهارم با ادامه دفاع عالی روی تور امتیازهای زیادی را به دست آوردند. عملکرد عالی دفاع روی تور آرژانتین باعث شد در همان آغاز ست چهارم نتیجه بازی ۱۰ بر ۳ به نفع این تیم شود.

اسلوبودان کواچ با تغییرات پی در پی اختلاف امتیاز دو تیم را کم کرد و در نهایت نتیجه بازی ۲۰ بر ۱۸ به نفع آرژانتین شد.

مجتبی میرزاجانپور در امتیاز ۲۳ بر ۲۰ در خط سرویس قرار گرفت و با کسب سه امتیاز پیاپی بازی را به تساوی کشاند، اما ایران در نهایت ست چهارم را با نتیجه ۲۶ بر ۲۴ به حریف واگذار کرد.

تیم ملی ایران در پایان اولین مسابقه خود در رقابت‌های جام جهانی والیبال سه بر یک مقابل آرژانتین شکست خورد. بازیکنان اسلوبودان کواچ فردا در دومین بازی خود مقابل تونس قرار خواهند گرفت.