یوسف قادریان تنها مدال‌آور ایران در روز دوم رقابت‌های کشتی فرنگی قهرمان جهان

حق نشر عکس Reuters
Image caption یوسف قادریان دومین مدال تیم کشتی فرنگی ایران در رقابت‌های قهرمانی جهان را کسب کرد

یوسف قادریان کشتی‌گیر وزن ۸۰ کیلوگرم ایران با پیروزی برابر آسخات دیلماخمدوف از قزاقستان مدال برنز این وزن را به دست آورد.

کشتی‌گیر وزن ۸۰ کیلوگرم ایران با شکست دو بر صفر حریف قراق خود موفق شد تنها مدال ایران در روز دوم رقابت‌های کشتی فرنگی قهرمانی جهان راه به گردن بیاویزد.

یوسف قاردیان دارنده مدال طلای آسیا در دور اول استراحت کرد. او در مرحله دوم اسچیف از ساموآ را ۱۱ بر صفر مغلوب کرد و راهی مرحله بعدی شد.

او در مرحله سوم این وزن جین هیوک کیم از کره جنوبی را در وقت اول مسابقه با نتیجه ۸ بر صفر شکست داد و به نیمه‌نهایی راه پیدا کرد.

قادریان در کشتی مرحله نیمه نهایی وزن ۸۰ کیلوگرم روبروی ویکتور ساسونوسکی از بلاروس قرار گرفت، او که تا ثانیه‌های پایانی مسابقه ۳ بر صفر از حریف خود پیش بود با دریافت اخطار دوم در خاک حریف نشست و یک امتیاز به حریف خود داد.

کشتی‌گیر بلاروس در آخرین ثانیه‌های کشتی با اجرای فن سوبلس نتیجه را ۳-۳ کرد و با توجه به اخطار یوسف قادریان به فینال این وزن راه یافت.

یوسف قادریان پس از کسب مدال برنز گفت:"در مسابقه رده بندی، کشتی سنگینی داشتم و تمام توانم را برای شکست دادن این رقیب و رسیدن به این مدال گذاشتم. البته انتظار بیشتری از خودم داشتم و راحت می‌توانستم در اولین حضور در مسابقات جهانی فینالیست شوم."

تیم کشتی فرنگی ایران که سال گذشته در همین رقابت‌ها قهرمان جهان شده بود در پایان روز دوم رقابت‌ها با کسب یک مدال نقره و برنز در رده چهارم رده‌بندی مدال‌ها قرار دارد.

روسیه یک مدال طلا و ۴ مدال برنز و با کسب ۴۵ امتیاز قهرمان این دوره از رقابت‌های کشتی فرنگی قهرمانی جهان شد.

آذربایجان و اوکراین هر کدام با ۳۱ و ۲۵ امتیاز در رده‌های دوم و سوم قرار دارند. تیم کشتی فرنگی ایران هم با ۲۳ امتیاز در رده چهارم قرار گرفته است.