راهیابی جوکوویچ و سرنا ویلیامز به نیمه نهایی تنیس اوپن آمریکا

حق نشر عکس Reuters
Image caption نواک جوکوویچ مرد شماره یک تنیس جهان به شکست حریف اسپانیایی خود به نیمه نهایی راه یافت

نواک جوکوویچ و سرنا ویلیامز با پیروزی مقابل حریفان خود در مرحله یک چهارم نهایی رقابت‌های تنیس اوپن آمریکا، به نیمه‌نهایی راه پیدا کردند.

تنیس باز شماره یک جهان با شکست فلیسیانو لوپز از اسپانیا حریف مارین چیلیچ در نیمه نهایی مسابقات تنیس اوپن آمریکا شد.

شماره یک تنیس جهان در ست‌های اول، سوم و چهارم با نتایج ۶ بر یک، ۶ بر ۳ و ۷ بر ۶ مقابل حریف اسپانیایی خود به پیروزی رسید، لوپز هم تنها در ست دوم و با نتیجه ۶ بر ۳ موفق به شکست جوکوویچ شد.

گرما و رطوبت زیاد شب نیویورک، باعث کلافگی جوکوویچ و لوپز در بازی دیشب شد. نواک جوکوویچ در ست اول با یک بازی یک طرفه حریف را شکست داد ولی پس از اینکه ست دوم را به لوپز واگذار کرد با عصبانیت و خشم راکت خود را به سمت محل استراحت خود در کنار زمین پرتاب کرد.

جوکوویچ از ست سوم کنترل بازی را در دست گرفت و در نهایت توانست فلیسیانو لوپز را در دو ساعت و ۳۹ دقیقه شکست دهد.

مارین چیلیچ قهرمان سال گذشته رقابت‌های اوپن آمریکا هم در یک مسابقه نزدیک، سه بر دو جو ویلفرد سونگا از فرانسه را مغلوب کرد.

چیلیچ در دیگر بازی یک چهارم نهایی، ابتدا ست اول و دوم را به راحتی از آن خود کرد ولی سونگا پس از رسیدگی به مصدومیت زانوی خود به بازی برگشت و با پیروزی در ست‌های سوم و چهارم نتیجه را ۲-۲ مساوی کرد.

اما تنیس باز کروات در نهایت توانست در ست پنجم با نتیجه ۶ بر ۴ حریف فرانسوی خود را شکست دهد و به نیمه نهایی راه یافت.

در مسابقات یک چهارم نهایی بخش زنان، سرنا ویلیامز بار دیگر با شکست خواهر خود ونوس به مرحله نیمه نهایی راه پیدا کرد. سرنا ویلیامز با نتیجه دو بر یک مقابل ونوس به پیروزی رسید تا حریف روبرتا وینچی از ایتالیا در مرحله نیمه نهایی شود.

تنیس باز شماره یک زنان در صورت قهرمانی در رقابت‌های اوپن آمریکا، اولین تنیس‌باز پس از استفی گراف در سال ۱۹۸۸ خواهد بود که موفق به قهرمانی در هر چهار گرند اسلم معتبر دنیای تنیس شده است.