سه سهمیه المپیک و دو برنز؛ عملکرد ایران در چهار وزن اول کشتی‌ آزاد

حق نشر عکس EPA

تیم ملی کشتی آزاد ایران تا پایان روز دوم مسابقات جهانی لاس‌وگاس صاحب دو مدال برنز و سه سهمیه المپیک شد.

برای ایران سید احمد محمدی در وزن ۶۵ کیلوگرم و علیرضا کریمی در وزن ۸۶ کیلوگرم مدال برنز گرفتند. عباس طحان نیز در وزن ۹۷ کیلوگرم پنجم شد. به این ترتیب ایران در هر سه وزن سهمیه المپیک ۲۰۱۶ ریو را به دست آورد.

شاید بتوان پدیده ایران در این مسابقات تا این جای کار را علیرضا کریمی دانست. کشتی‌گیری که در اولین حضورش در تیم‌ملی بزرگسالان توانست مدال برنز مسابقات جهانی را کسب کند.

این کشتی‌گیر ۲۱ ساله که از رده جوانان به تیم ملی بزرگسالان آمده، به خبرگزاری ایسنا گفت:" چندین ماه به سختی تمرین کرده بودیم و تاکید کادر فنی ارائه کشتی هجومی و ایرانی بود. من تمام سعی خود را کردم تا در نبرد با قهرمانانی مانند آلداتوف، گانف و سعدالله‌یف که همگی عنوان قهرمانی جهان را داشته اند، کشتی ایرانی را به نمایش بگذارم. "

در رده بندی تیمی در پایان مسابقات چهار وزن نخست، آذربایجان با ۳۰ امتیاز اول است، روسیه با ۲۷ امتیاز در رتبه دوم قرار دارد و تیم ایران با ۲۲ امتیاز سوم است. تیم های گرجستان و اوکراین با ۲۰ امتیاز به طور مشترک چهارم هستند، و تیم های مغولستان، ترکیه، بلغارستان و آمریکا به ترتیب با ۱۸، ۱۵ ، ۱۴ و ۱۱ امتیاز در رده های پنجم تا هشتم قرار دارند.