لیگ فوتبال ایران؛ پیروزی استقلال، تساوی قهرمان و نایب قهرمان فصل قبل

حق نشر عکس MEHR

رقابت‌های هفته ششم لیگ برتر، برگزار شد و در روزی که قهرمان و نایب قهرمان فصل پیش مسابقات مساوی کردند، استقلال با پیروزی مقابل حریفش به رتبه دوم جدول صعود کرد.

استقلال دو بر صفر گسترش فولاد تبریز را برد و به رده دوم جدول رده بندی صعود کرد. در این مسابقه سجاد شهباز‌زاده در دقیقه ۲۵ و محسن کریمی در دقیقه ۶۵ برای استقلال گلزنی کردند.

پرویز مظلومی، سرمربی استقلال پس از پیروزی تیمش گفت: "می دانستیم که حریف‌مان قدرتمند است و بازیکنان سرعتی خوبی دارد و هدف ما این بود که فضا را از آنها بگیریم. گسترشی‌ها در ضد حمله خیلی خطرناک بودند و اگر عقب بازی می کردیم دلیلش همین مسئله بود."

"ما در ضد حملات خیلی خوب بودیم و اگر دقت می کردیم یکی، دو گل دیگر می زدیم. بازی خوبی را ارائه دادیم و فکر می کنم همه از بازی لذت بردند. گسترش فولاد تیم بسیار خوبی است و نمی‌شد که ما ۹۰ دقیقه کاملا بازی را در اختیار می‌گرفتیم. در این دیدار چند بازیکن را در اختیار نداشتیم و ملی پوشانمان هم فقط ریکاوری کردند. در هر صورت ما دنبال برد بودیم که خدا را شکر به آن رسیدیم."

استقلال با این پیروزی ۱۲ امتیازی شد و جای استقلال خوزستان را در رده دوم جدول گرفت. گسترش هم با این نتیجه هشت امتیازی باقی ماند.

امروز همچنین دیدار حساس تیم‌های سپاهان و تراکتورسازی، قهرمان و نایب قهرمان فصل پیش ایران در ورزشگاه فولادشهر بدون گل مساوی خاتمه یافت.

حسین فرکی، سرمربی تیم سپاهان پس از بازی گفت که بضاعت سپاهان همین بود و می‌دانست که بازی بی‌کیفیت می‌شود: "از قبل می‌دانستم که قرار است بازی بی‌کیفیتی را داشته باشیم چرا که پس از یک وقفه هر گاه لیگ شروع می‌شود قطعا تیم‌ها نمی‌توانند کیفیت لازم را ارائه دهند. بازی امروز سپاهان با اینکه بسیار خوب نبود اما من را راضی کرد. خیلی تلاش کردیم اما زور گل زدن نداشتیم."

تونی الیویرا، سرمربی تراکتورسازی هم با انتقاد از داوری گفت: "متاسفانه داوران در مقابل سپاهان همیشه برای تراکتورسازی سخت‌گیری می‌کنند و امروز هم همین سخت‌گیری را برای تراکتور دیدیم. البته بنده به ایران نیامده‌ام که در مورد داوری صحبت کنم، من آمده‌ام که تیمم فوتبال ارائه دهد."

سپاهان با این تساوی خانگی ۱۴ امتیازی شد و جایگاه خود را در صدر جدول رده‌بندی حفظ کرد. تراکتورسازی نیز با یک امتیاز خارج از خانه ۷ امتیازی شد.

در سایر بازی‌های امروز هم پدیده در خانه توانست یک بر صفر سیاه‌جامگان را ببرد. راه‌آهن مقابل مهمانش ملوان یک بر صفر باخت و فولاد خوزستان هم در خانه ۰-۳ از ذوب‌آهن شکست خورد.