فدراسیون فوتبال انگلستان در مورد رفتار ژوزه مورینیو با پزشک چلسی تحقیق می‌کند

حق نشر عکس AFP

فدراسیون فوتبال انگلستان تحقیقات خود را در ارتباط با رفتار ژوزه مورینیو، سرمربی چلسی با پزشک باشگاه آغاز کرده است. هدف تحقیقات این است که روشن شود آیا آقای مورینیو در گفتگو با اوا کارنیرو از الفاظ تبعیض‌آمیز جنسیتی استفاده کرده است یا خیر.

این شکایت را یک فرد عادی طرح کرده است. او تصاویر ویدیویی این گفتگو در مسابقه چلسی با سوانزی را بررسی کرده و سپس با فرستادن یک ایمیل از این فدراسیون درخواست کرده است تا رفتار آقای مورینیو را بررسی کنند.

اوا کارنیرو، پزشک اصلی باشگاه چلسی هنوز از زمانی که آقای مورینیو از او برای ورود به زمین برای رسیدگی به وضعیت ادین آزار انتقاد کرد، به سر کار بازنگشته است.

در دقایق اضافه بازی چلسی و سوانزی (شنبه ۸ اوت) در حالی که چلسی به دلیل اخراج دروازه‌بان خود ۱۰ نفره بود، برخوردی بین ادن آزار، هافبک بازی‌ساز چلسی و گیلفی سیگوردسون بازیکن حریف پیش آمد.

مایکل اولیور، داور بازی از تیم پزشکی چلسی درخواست کرد تا برای رسیدگی به آزار وارد زمین شوند.

سپس جان فرن، فیزیوتراپ ارشد تیم و به فاصله کمی به دنبال او، دکتر کارنیرو وارد زمین شد و به مداوای آزار پرداختند.

با این حال مورینیو به ورود دو عضو کادر پزشکی واکنشی بسیار خشم‌آلود نشان داد، زیرا چلسی مجبور شد دقایقی را نه نفره بازی کند تا آزار به زمین برگردد.

بر اساس مقررات فدراسیون فوتبال انگلستان هرگاه ثابت شود که بازیکنان و یا مربیان از الفاظ و اشارات "آزار دهنده، توهین‌آمیز و یا تبعیض‌آمیز" استفاده کرده‌اند، ممکن است با محرومیت از ۵ بازی روبرو شوند.

اما به نظر نمی‌رسد که آقای مورینیو در پی این تحقیقات مورد پیگرد قانونی قرار گیرد.