پزشک چلسی پس از اختلاف با مورینیو این تیم را ترک می‌کند

حق نشر عکس AFP
Image caption اوا کارنیرو به خاطر حضور در زمین برای مداوی ادین آزار در اواخر بازی چلسی مقابل سوانزی از سوی مورینیو مورد انتقاد قرار گرفت

اوا کارنیرو پزشک تیم چلسی شش هفته پس از اختلاف با ژوزه مورینیو ، تصمیم به ترک این باشگاه گرفته است.

دکتر اوا کارنیرو از سوی ژوزه مورینیو سرمربی این تیم پس آنکه در اواخر بازی خانگی چلسی مقابل سوانزی برای رسیدگی به مصدومیت ادن آزار به داخل زمین رفتند، مورد انتقاد قرار گرفتند.

مورینیو به ورود کادر پزشکی واکنشی بسیار خشم‌آلود نشان داد و بعد از بازی گفت: "من از تیم پزشکی رضایت ندارم. آنها بدون فکر و ساده‌لوحانه عمل کردند."

دکتر کارنیرو پس از اظهارنظر مورینیو جایگاه خود را در تیم اصلی چلسی از دست داد و از نشستن روی نیمکت این تیم منع شد.

باشگاه چلسی از دکتر کارنیروی ۴۲ ساله خواست که به سر کار خود باز گردد ولی اوا کارنیرو، پزشک اصلی باشگاه چلسی از زمانی که آقای مورینیو از او برای ورود به زمین برای رسیدگی به وضعیت ادین آزار انتقاد کرد، به سر کار بازنگشته و حالا قصد دارد از باشگاه چلسی و مورینیو شکایت کند.

فدراسیون فوتبال انگلستان تحقیقات خود را در ارتباط با رفتار ژوزه مورینیو، سرمربی چلسی با پزشک باشگاه آغاز کرده است. هدف تحقیقات این است که روشن شود آیا آقای مورینیو در گفتگو با اوا کارنیرو از الفاظ تبعیض‌آمیز و جنسیتی استفاده کرده است یا خیر.

اوا کارنیرو با نظر ژوزه مورینیو از نشستن بر روی نیمکت چلسی در جریان بازی‌ها منع شد، او همچنین حق حضور در جلسات تمرینی چلسی را ندارد.

او که از سال ۲۰۰۹ برای این باشگاه کار می‌کند، پس از بازی چلسی مقابل سوانزی در صفحه فیس بوک خود از حمایت افکارعمومی تشکر کرده بود.

دکتر کارنیرو متولد جبل‌ا‌لطارق از پدری اسپانیایی و مادری انگلیسی است. او علاوه بر مدرک پزشکی، فوق لیسانس ورزش دارد. در سال ۲۰۱۱ آندره ویلاش بوآش که سرمربی چلسی بود او را از پزشک تیم ذخیره‌ها به پزشک تیم اصلی ارتقا داد.