هواداران فوتبال انگلستان در اعتراض به قیمت بلیت متحد می‌شوند

حق نشر عکس d

هواداران باشگاه‌های فوتبال انگلستان در اعتراض به بهای بالای بلیت تماشای مسابقات قرار است در طی مسابقات آخر هفته، دست به اقدام‌های اعتراضی بزنند.

سال گذشته تحقیقاتی که بخش ورزشی بی‌بی‌سی انجام داد نشان داد که قیمت ارزانترین بلیت لیگ برتر فوتبال انگلستان از ۲۰۱۱ به میزان ۱۵ درصد افزایش داشته است.

معترضان خواستار آن هستند که قیمت بلیت تماشای مسابقات لیگ برتر برای بازی‌های خارج از خانه دارای سقف ۲۰ پوندی باشد.

هواداران فوتبال قرار است با شعارهایی در طی مسابقات آخر هفته از جمله بین اورتون و لیورپول، همچنین مسابقه آرسنال و منچستر یونایتد، نسبت به بهای بالای بلیت مسابقات اعتراض کنند.

اما گفته شده است که بعضی از باشگاه‌ها ممکن است مانع از حمل چنین پارچه نوشته‌هایی با این مضمون‌ها شوند، چنانچه استون ویلا که روز شنبه میزبان استوک سیتی است، در گذشته تنها اجازه حمل پارچه‌نوشته‌هایی با مضمون حمایت از تیم را در داخل استادیوم داده است.

کوین مایلز، رئیس اتحادیه هواداران فوتبال گفت: "نحوه قیمت‌گذاری بلیت‌ها سد بزرگی بر سر راه تماشاگران فوتبال است که علاقه‌مند هستند بازی محبوب خود را به طور زنده تماشا کنند."

او در ادامه گفت: "باشگاه‌های فوتبال حق ندارند مانع از آزادی بیان هواداران در استادیوم‌ها شوند و هر باشگاهی که به چنین اقدامی مبادرت ورزد مورد انتقاد شدید هوادارانش قرار خواهد گرفت."