مورینیو: از چلسی نمی‌روم مگر اینکه اخراج شوم

حق نشر عکس Reuters
Image caption مورینیو تنها مربی چلسی بوده که سه بار این تیم را به قهرمانی لیگ برتر رسانده است

پس از شکست سنگین چلسی٬ مدافع عنوان قهرمانی لیگ برتر انگلستان در هفته هشتم٬ ژوزه مورینیو٬ سرمربی این تیم گفته است که به خواسته خود از این تیم نخواهد رفت مگر اینکه اخراج شود.

او گفت: "خیلی واضح بگویم؛ اول اینکه من فرار نخواهم کرد و دوم اینکه اگر باشگاه می‌خواهد من را بیرون کند٬ باید اخراجم کند٬ من از مسئولیتی که دارم فرار نمی‌کنم."

"نکته سوم که از اولی و دومی هم مهمتر است٬ این است که الان زمان حساسی برای باشگاه است. اگر من را اخراج کنند٬ بهترین مربی‌ای را که داشته‌اند اخراج کرده‌اند."

مورینیو گفت که با توجه به فاصله ۱۰ امتیازی تیمش تا صدرنشین جدول (منچسترسیتی) بسیار بعید است که قهرمانی را تکرار کند اما "حتما چلسی در پایان فصل چهار تیم اول جدول" خواهد بود.

روز شنبه چلسی سه بر یک مقابل ساوتهمتونشکست خورد و به رده شانزدهم لیگ سقوط کرد.

این ضعیف‌ترین شروع این تیم در ۳۷ سال اخیر در سطح اول باشگاهی انگلستان بوده است. این تیم با ۱۷ گل خورده پس از ساندرلند بدترین خط دفاعی را تاکنون داشته است.

چلسی از ابتدای فصل جدید لیگ برتر انگلستان، از ۲۴ امتیاز ممکن تنها ۸ امتیاز به دست آورده و ۴ امتیاز تا منطقه سقوط (سه تیم قعرنشین) فاصله دارد.

مورینیو نخستین بار در سال ۲۰۰۴ برای هدایت چلسی انتخاب شد و توانست این تیم را پس نیم قرن به قهرمانی انگلستان برساند. او سال بعد هم این افتخار را تکرار کرد٬ اما در سال سوم حضور خود در این باشگاه٬ اخراج شد.

در سال ۲۰۱۳ بار دیگر مورینیو به چلسی برگشت و فصل بعد موفق شد این تیم را به قهرمانی برساند.

در فاصله هشت سال غیبت او از باشگاه٬ هفت بار سرمربیان چلسی تغییر کردند.