لیگ برتر انگلستان؛ داربی بدون گل منچستر

حق نشر عکس AP

هفته دهم لیگ برتر انگلستان روز یکشنبه٬ ۲۵ اکتبر با چهار بازی ادامه یافت که در حساس‌ترین دیدار دو تیم همشهری منچستر یونایتد و منچسترسیتی به تساوی رسیدند.

در این بازی نه چندان پر افت و خیز که در الدترافورد، ورزشگاه یونایتد برگزار شد٬ میزبان چند موقعیت به دست آورد٬ اما نتوانست نتیجه بازی را تغییر دهد.

منچستر سیتی که موقتا صدر جدول را به آرسنال واگذار کرده بود٬ با این یک امتیاز بار دیگر صدر نشین شد، اما این بار به کمک تفاضل گل بهتر بالاتر از آرسنال جا گرفت.

منچستر یونایتد هم که به دلیل پیروزی حساس دیروز وست‌هم مقابل چلسی جایگاه سوم در جدول را از دست داد٬ نتوانست پس از این بازی به این رده باز گردد و با تفاضل کمتر پس از وست‌هم در رده چهارم ماند.

در پر گل‌ترین بازی هفته دهم٬ تاتنهام که میهمان بورنموث بود ۵ بر ۱ پیروز شد و به رده ششم صعود کرد. هری کین (سه گل) دمبله و لاملا برای تاتنهام گل زدند.

دو تیم ساندرلند و نیوکاسل هم که هر دو در منطقه سقوط قرار دارند، داربی موسوم به "تین‌ور" را در ساندرلند برگزار کردند.

در این بازی نیوکاسل یک نیمه را ده نفره بازی کرد و در نهایت برای ششمین بار پیاپی از رقیب دیرینه‌اش شکست خورد.

این بازی با نتیجه ۳ بر صفر تمام شد و ساندرلند برای اولین بار در این فصل به پیروزی رسید.

در آخرین دیدار هفته دهم٬ لیورپول و ساوتهمتون که هر دو با ۱۳ امتیاز پشت سرهم در میانه جدول قرار داشتند در لیورپول به میدان رفتند.

تساوی یک بر یک و یک امتیازی که دو تیم به دست آوردند٬ کمک کرد که در جدول صعود کنند. ساوتهمتون با ۱۴ امتیاز در رده هشتم و لیورپول با همین امتیاز و تفاضل گل کمتر در رده بعدی قرار گرفت.

روز گذشته هم شش بازی برگزار شد که در خبرسازترین دیدار٬ چلسی برای پنجمین بار در این فصل شکست خورد و در رده پانزدهم قرار گرفت.

آرسنال هم که میزبان اورتون بود موفق شد با شکست ۲ بر ۱ حریفش برای نخستین بار به صدر جدول برسد.

بازی‌های روز شنبه

استون ویلا ۱ - سوانزی ۲

لستر سیتی ۱ - کریستال پالاس ۰

نوریچ ۰ - وست بروم ۱

استوک ۰ - واتفورد ۲

وست‌هم ۲ - چلسی ۱

آرسنال ۲- اورتون ۱