مربیان سیاه‌پوست؛ ۳۰ سال تا حقوق مساوی

حق نشر عکس d

یک تحقیق جدید نشان می‌دهد که شاید ۳۰ سال طول بکشد تا مربیان سیاه و سایر اقلیت‌های قومی بتوانند حضور مناسبی در فوتبال انگلستان داشته باشند.

طبق تحقیق موسسه پژوهشی اسپورت پیپلز، از میان ۵۵۲ جایگاه مربیگری در انگستان تنها ۲۳ جایگاه سهم سیاه‌پوستان یا اقلیت‌های قومی است. به عبارت دیگر از میان موقعیت‌های شغلی در دسترس تنها ۴ درصد به آن‌ها اختصاص یافته، در حالیکه سهم بازیکنانی که از خانواده‌های سیاه‌پوست یا اقلیت‌های قومی می‌آیند ۲۵ درصد است.

جیسون رابرتز، مهاجم پیشین باشگاه ردینگ دلیل این قضیه را در بهترین حالت "تعصب ناخودآگاه" و در بدترین حالت "احتمالا نژاد‌پرستی" می‌داند.

تنها ۶ مربی سیاه در ۷۲ باشگاه لیگ فوتبال کار می‌کنند.

رابرتز ۳۷ ساله که سابقه حضور در تیم‌های بلک‌برن و ویگان را دارد و یکی از اعضای این موسسه پژوهشی نیز هست، دلیل این قضیه را "نبودن فشار" از جانب "خانواده فوتبال" در مواجهه با این مسأله می‌داند.

دکتر استیون برادبری از دانشگاه لافبورو سال گذشته در تحقیقی نشان داد که تنها ۱۹ مربی از میان سیاهان و اقلیت‌های قومی در ۹۲ باشگاه حرفه‌ای مطرح در لیگ‌های فوتبال انگاستان مشغول کار هستند.

او درصد رشد حضور آنان در فوتبال در طی یک سال را "آهسته" ارزیابی کرد و برآورد کرد که احتمالا ۳۱ سال طول می‌کشد که مربیان سیاه و اقلیت‌های قومی به درصدی متناسب با میزان بازیکنانی با ریشه نژادی مشابه که در حال حاضر مشغول بازی هستند، برسند.

این گزارش نتیجه می‌گیرد که برای دومین سال پیاپی "نوعی از تبعیض بنیادی" موجب محدود شدن شانس اشتغال مربیان سیاه و اقلیت‌های قومی شده است.

یافته های کلیدی گزارش

این گزارش مربیان تمام تیم‌ها از رده بزرگسال تا زیر ۱۸ سال را شامل می شود:

  • از میان ۹۲ باشگاه ۱۸تا ( یعنی حدود ۲۰ درصد) مربی‌گری تیم بزرگسال خود را به فردی سیاه یا از اقلیت‌های قومی داده‌اند.
  • موانع کماکان بر سر راه استخدام مربیان سیاه و اقلیت‌های نژادی مانع وجود دارد و این موانع شامل "تعصب نژادی خودآگاه و ناخودآگاه و قضاوت کلیشه‌ای" است.
  • فقدان مربیان سیاه پوست و اقلیت قومی به عنوان الگو و سرمشق در تمام رده‌های سنی مشاهده می‌شود.
  • این گزارش روند "ارتقاء شغلی" شماری از مربیان سیاه پوست و اقلیت نژادی که در پست‌های سطح پائین تر قرار دارند را به طور مستمر زیر نظر می‌گیرد ؛ از جمله این مربیان می توان به ریچارد شاو در کریستال پالاس، ادی نیوتون در چلسی، لدلی کینگ در تاتنهام، دارن مور در وست‌بروم و مایکل جانسون در کاردیف اشاره کرد.

رابرتز: تلاش فوتبال کافی نیست

رابرتز می‌داند که "چیزها در یک شب تغییر نمی‌کند"، اما می‌گوید که کار کافی برای "به چالش کشیدن تصمیم‌گیران" در مورد "ساختار محروم‌کننده اقلیت‌ها" انجام نشده.

رابرترز گفت: "وقتی شما بازیکن سیاه‌پوستی هستید که به پایان دوران حرفه‌ای رسیده با خودتان فکر می‌کنید شانسی برای مربی‌گری ندارید و آمار هم این را تایید می‌کند. به نظر من که ما این‌طوری مربیان بالقوه خیلی خوبی را از دست می‌دهیم".

حق نشر عکس PA
Image caption جان بارنز، بازیکن سابق تیم فوتبال انگلستان می‌گوید می‌خواهد روزی سرمربی این تیم شود اما می‌داند که رویای "مسخره‌ای" است

مایکل جانسون مدافع سال‌های گذشته بیرمنگام که مجبور شد ۴ سال منتظر بماند تا بتواند وارد آکادمی فوتبال سوانزی شود، با این نظر موافق است: "این شبکه‌ای بسته است. فوتبال تحت سیطره سفیدها و افراد سال‌دار اداره می‌شود و برای همین به این سمت می‌روید که انجام چنین چیزی طبیعی است. من تمام مدارک را گرفتم، اما از اوت ۲۰۱۱ تا اوت ۲۰۱۵ بیرون ماندم. بزرگترین چالش من این بود که خودم را پشت میز برسانم و به آن‌ها نشان دهم چه توانایی‌هایی دارم."

چه کاری دارد انجام می‌شود؟

لیگ فوتبال قصد دارد در همایش سالانه ۲۰۱۶ به معرفی نسخه ای از "قانون فوتبال آمریکایی رونی" رأی بدهد. طبق این قانون از فصل آینده باشگاه‌ها باید با یک فرد سیاه‌پوست یا اقلیت قومی برای گرفتن سمت سرمربی‌گری تیم مصاحبه کنند.

گوردون تیلور، مدیر اجرایی اتحادیه فوتبالیست‌های حرفه‌ای پیش از این گفته بود که فوتبال به شکلی پنهانی مانع کار کردن مربیان سیاه‌پوست می‌شود.

جانسون با اشاره به قانون رونی گفت: "امیدواریم این قانون این امکان را در اختیار مربیان با استعداد سیاه‌پوست که مهارت‌های لازم را دارند قرار بدهد تا رو‌در‌روی مدیران اجرایی و رؤسای باشگاه بایستند و به آن‌ها نشان دهند توانایی انجام کارهای فوق‌العاده را دارند."

اتحادیه فوتبالیست‌ها گفته که "اصول" قانون رونی را در فرایندهای مربوط به استخدامش وارد کرده و هیدر راباتز، یکی از اعضاء هیأت مدیره از باشگاه‌ها خواسته با "قراردادن نام مربیان سیاه پوست و اقلیت‌های قومی دارای شرایط مورد نیاز در فهرست گزینه‌هایشان، در رویه حاکم بر شبکه بسته استخدامی‌شان را تغییر دهند".

فدراسیون فوتبال انگلستان طی ۵ فصل، ۴/۱ میلیون پوند برای بورس آموزشی مربیان سیاه‌پوست و اقلیت‌های قومی خرج کرده است.

این هزینه شامل همکاری با تیم های توسعه و برنامه ریزی انگلیسی هم می شود و این در حالی است که لیگ برتر چندین جایگاه کارآموزی در کنار مربیان نخبه برای مربیان سیاه پوست و اقلیت قومی اضافه کرده تا از این طریق به پرورش مربیان درجه یک در سطح جهانی کمک کند.

قانون رونی چیست؟

قانون رونی در سال ۲۰۰۳ پایه گذاری شد و نام دن رونی مالک باشگاه پیتزبورگ استیلرز و رئیس کمیته تنوع نژادی NFL لیگ ملی فوتبال آمریکایی را به خود گرفت. بر اساس این قانون تیم های حاضر در این لیگ برای سمت مربی و پست‌های بالای اجرائی باید با دست‌کم با یک کاندیدای سیاه پوست یا اقلیت قومی مصاحبه کنند.