جام حذفی؛ تراکتورسازی در نیمه نهایی، پیروزی استقلال مقابل فولاد

حق نشر عکس FARS
Image caption حنیف عمران زاده گل دوم استقلال را وارد دروازه فولاد کرد

تراکتوزسازی تبریز در یک چهارم نهایی جام حذفی ایران سایپا را دو بر یک برد و به نیمه نهایی راه پیدا کرد. استقلال هم با شکست فولاد حریف نفت تهران در یک چهارم نهایی شد.

نیمه اول بازی تراکتورسازی و سایپا دو گل داشت، تراکتور سازی خیلی زود و در دقیقه ۷ مسابقه با گل حمزه یونس از حریف خود پیش افتاد.

سایپای میزبان پس از دریافت این گل زود هنگام بازی را در اختیار گرفت و حملات موثری را روی دروازه تراکتورسازی طراحی کرد.

تیم میزبان در نهایت روی همکاری جواد نکونام، غلامرضا رضایی و مهدی ترابی گل مساوی را به ثمر رساند.

محمدرضا اخباری دروازه‌بان آماده تراکتورسازی با واکنش عالی ضربه غلامرضا رضایی را دفع کرد ولی در برگشت علی زینالی گل مساوی را وارد دروازه تراکتورسازی کرد.

بازیکنان دو تیم در جریان این مسابقه خطاهای زیادی را مرتکب شدند و همین باعث شد داور به هفت بازیکن از بازیکنان دو تیم کارت زرد نشان دهد.

تراکتورسازی در نیمه دوم، که بیشتر فیزیکی و پر برخورد بود، توانست در دقیقه ۶۶ گل پیروزی را وارد دروازه سایپا کند.

پس از این گل سایپا تلاش زیادی برای زدن گل مساوی کرد، اما عملکرد خوب محمدرضا اخباری و مدافعان تراکتورسازی دروازه این تیم را بسته نگه داشت.

تراکتورسازی برای رسیدن به فینال جام حذفی این فصل باید با برنده بازی نفت تهران و استقلال بازی کند.

استقلال - فولاد

در یکی از دو مسابقه باقیمانده از مرحله یک هشتم نهایی نفت تهران در ضربات پنالتی پدیده مشهد را شکست داد و به یک چهارم نهایی رفت. در دیگر بازی این مرحله استقلال تهران با پیروزی سه بر یک مقابل فولاد خوزستان حریف نفت تهران در مرحله یک چهارم نهایی شد.

فولاد خوزستان در این مسابقه خیلی زود دروازه مهدی رحمتی را باز کرد، اسماعیل شریفات روی پاس در عمق زیبای امیرحسین فشنگچی با ضربه‌ای فنی گل اول بازی را وارد دروازه استقلال کرد.

استقلال با استفاده از ضربات کرنر و در فاصله ۵ دقیقه دو بار دروازه فولاد را باز کرد؛ میثم مجیدی و حینف عمران‌زاده روی ارسال‌های دقیق جابر انصاری بازیکن آماده استقلال در دقایق ۱۵ و ۲۰ دوبار دروازه فولاد را باز کردند تا نتیجه در اواسط نیمه اول دو بر یک به نفع استقلال شود.

فولاد در ادامه مسابقه تلاش زیادی برای زدن گل مساوی کرد ولی دفاع منطقی و منسجم استقلال اجازه گلزنی به بازیکنان فولاد نداد.

استقلال در نیمه دوم بازی روی یک ضد حمله موفق شد گل سوم را هم بزند، جابر انصاری که پایه گذار دو گل استقلال در نیمه اول بود با یک ضربه آکروباتیک گل سوم را در دقیقه ۷۷ به ثمر رساند.

بازیکنان پرویز مظلومی در نهایت با شکست سه بر یک فولاد به یک چهارم نهایی جام حذفی راه پیدا کرده، استقلال در این مرحله باید با نفت تهران بازی کنند.