درخواست کمک فدراسیون فوتبال ایران از جواد ظریف برای گرفتن ویزای کاپیتان تیم ملی

حق نشر عکس ISNA

افشین پیروانی مدیر تیم‌ ملی ایران گفته از جواد ظریف وزیر امور خارجه خواسته است برای دریافت ویزای آندارنیک تیموریان کاپیتان تیم ملی برای بازی در مقابل گوام تلاش کند.

تیم ملی فوتبال ایران در چارچوب رقابت‌های مقدماتی جام جهانی روسیه قرار است ۲۶ آبان در ورزشگاه ملی گوام در مقابل تیم ملی این کشور قرار گیرد، با این حال همچنان صدور ویزا برای بعضی از اعضای تیم ملی با مشکل مواجه است.

تاکنون سردار آزمون، سعید عزت‌اللهی، احسان حاج صفی و آندرانیک تیموریان نتوانسته‌اند ویزای گوام دریافت کنند. سردار آزمون مهاجم تیم ملی در صورت دریافت ویزا هم به خاطر مصدومیت قادر به بازی در برابر گوام نخواهد بود.

افسین پیروانی در مورد وضعیت آندارانیک تیموریان کاپیتان تیم ملی ایران گفته است:"از طرف وزارت خارجه و جناب آقای ظریف تلاش می‌کنیم تا ارتباطی برقرار شود و آندو به بازی با گوآم برسد. آقای ظریف کارهای خیلی بزرگی کردند و مطمئنیم که تلاش‌شان را برای این قضیه می‌کنند. هر چند اگر آندو به اردوی تیم ملی برسد، شب قبل از بازی یا روز بازی است اما چون کاپیتان است می‌تواند در روحیه بازیکنان اثرگذار باشد."

جزیره گوام بخشی از خاک آمریکا محسوب نمی‌شود اما روابط خارجی آن توسط آمریکا اداره می‌شود. به همین دلیل اعضای تیم ملی درخواست خود برای دریافت ویزای گوام را باید به کنسولگری آمریکا در کشورهای دیگر ارائه دهند.

تیم ملی گوام هم در بازی رفت مقابل ایران در تهران، برای دریافت روادید با مشکلاتی روبرو بود.

مدیر تیم ملی ایران گفته است عدم صدور ویزای برای بازیکنان ایران "سیاسی" است. او گفت: "این مشکل جنبه سیاسی پیدا کرده و نمی‌دانم چرا ویزای تعدادی از بازیکنان ما صادر نشده است. من به عنوان مدیر تیم ملی در نشست هماهنگی پیش از دیدار مقابل گوام حاضر می‌شوم و این جلسه را به عنوان اعتراض ترک کرده تا به آنها بفهمانم نباید با تیم ملی ما چنین رفتاری انجام بگیرد."

تیم ملی ایران در بازی رفت موفق شده بود ۶ بر صفر گوام را شکست دهد، بازیکنان کارلوس کی‌روش پیش از بازی مقابل گوام پنج‌شنبه ۲۱ آبان در ورزشگاه آزادی تهران مقابل ترکمنستان قرار خواهد گرفت.