پیروزی پر گل فوتبال ایران در مقابل گوام

حق نشر عکس Getty

تیم ملی فوتبال ایران از رقابت‌های انتخابی جام جهانی و جام ملت های آسیا توانست میزبانش گوام را ۰-۶ شکست دهد.

در این بازی، مهدی طارمی (در دقایق ۱۱ و ۶۳)، کمال کامیابی‌نیا (۳۰)، رامین رضاییان (۴۹)، مسعود شجاعی (۵۱ - پنالتی) و کریم انصاریفرد (۵۴) برای ایران گل زدند.

ایران که در این مسابقه شماری از بازیکنانش را در اختیار نداشت، با ترکیب علیرضا بیرانوند، عزت الله پورغاز، مرتضی پورعلی گنجی، مهدی طارمی (از دقیقه ۷۰ خسرو حیدری)، کمال کامیابی نیا، رامین رضاییان، میلاد محمدی، کریم انصاریفرد، آندرانیک تیموریان، اشکان دژاگه (از دقیقه ۵۸ علیرضا جهانبخش) و مهدی ترابی (۴۴ مسعود شجاعی) به میدان رفت.

در این بازی هر دو تیم یک اخراجی داشتند. از تیم گوام، جان مات کین در دقیقه ۵۱ روی مهدی طارمی مرتکب خطای پنالتی شد و از داور کارت قرمز گرفت.

در دقیقه ۷۲ بازی، علیرضا بیرانوند، دروازه‌بان ایران پشت محوطه جریمه روی مهاجم گوام در حالت تک به تک خطا کرد و با کارت قرمز مستقیم داور، اخراج شد. پس از آن با توجه به اینکه ایران هر سه تعویضش را انجام داده بود، عزت الله پورغاز در ادامه بازی درون دروازه ایران ایستاد.

کارلوس کی‌روش سرمربی ایران پس از بازی گفت: "کسب سه امتیاز در این بازی اهمیت داشت و از گرفتن آن خوشحال هستم. برای ما سه امتیاز مهم بود که توانستیم به دست بیاوریم تا در بازیهای بعدی مقابل هند و عمان به عنوان صدرنشین بازی کنیم. بازیکنان ما نمایش بسیار جدی و فوتبال صادقانه ای را ارائه کردند و مقابل گوام در کمال احترام بازی کردند تا با سه امتیاز به خانه برگردیم".

سرمربی پرتغالی تیم ملی فوتبال ایران در مورد آینده‌اش در این تیم نیز گفت: "واقعا نمی‌توانم در حال حاضر جواب محکمی به این سوال بدهم. اگر قدم های من با رئیس فدراسیون فوتبال و مسیرمان هماهنگ شود، می‌توانیم ادامه بدهیم اگر نه این کار صورت نمی‌گیرد. در حال حاضر نمی‌توانم به این سوال جواب بیشتری بدهم ولی بعد از ۵ سال آهسته، آهسته دارم امیدها و اعتقادهایی که در این مسیر داشتم را از دست می‌دهم".

تیم ملی فوتبال ایران با این پیروزی ۱۴ امتیازی شد و در صدر جدول رده بندی گروه چهارم قرار گرفت.