ادامه درخشش پدیده لیگ برتر؛ لستر صدر‌نشین شد

حق نشر عکس Reuters
Image caption ریاض محرز بازیکن الجزایری لستر سه گل به سوانزی زد

مسابقات هفته پانزدهم لیگ برتر فوتبال انگلستان با درخشش لستر سیتی، پدیده این فصل مسابقات همراه شد. لستر که به خانه سوانزی رفته بود ۰-۳ این تیم را شکست داد.

ستاره این بازی ریاض محرز، بازیکن الجزایری این تیم بود که با "هت‌تریک" خود لستر را ۳۲ امتیازی کرد و به صدر جدول فرستاد.

آرسنال دیگر مدعی این فصل لیگ برتر هم در حالی ساندرلند را در ورزشگاه امارات ۱-۳ برد که اولیویه ژیرو به هر دو تیم گل زد. این مهاجم فرانسوی‌ در دقیقه ۴۵ یک گل به خودی زد، اما ۱۸ دقیقه بعد توانست دروازه حریف را باز کند. آرسنال که در سه بازی قبلی خود نتوانسته بود پیروز شود، با این برد ۳۰ امتیازی شد و به رتبه دوم جدول صعود کرد.

منچستر یونایتد هم با تساوی بدون گل مقابل وستهم در ورزشگاه اولدترافورد به رتبه چهارم جدول سقوط کرد. شاگردان لوئیس فان‌خال در حال حاضر ۲۹ امتیازی هستند.

حق نشر عکس Getty
Image caption مارک آرنوتویچ مهاجم استوک سیتی

در اولین مسابقه این هفته نیز منچستر‌سیتی، ۰-۲ از میزبانش استوک سیتی شکست خورد.

هر دو گل استوک را مارک آرنوتویچ، مهاجم اتریشی و ۲۶ ساله استوک وارد دروازه شاگردان مانوئل پلگرینی کرد. این چهارمین بازی خارج از خانه است که منچسترسیتی نتوانسته پیروز شود. آبی پوشان منچستر در این مسابقه سرخیو آگوئرو و یحیی توره، دو بازیکن تاثیر‌گذار خود را به دلیل مصدومیت در اختیار نداشتند.

مانوئل پلگرینی سرمربی شیلیایی منچسترسیتی پس از بازی از تعداد بالای مصدومان تیمش شکایت کرد و گفت: "هم خیلی بد دفاع کردیم و هم نتوانستیم موقعیت‌های زیادی برای گلزنی خلق کنیم. ما در رقابت‌های مختلف در مجموع فقط از ۱۳ بازیکن استفاده می‌کنیم و این برایمان یک ناکامی است. همیشه اتفاق می‌افتد که بازیکنان مهم را نداشته باشم ولی شما تنها می‌توانید از بازیکنانی که شرایط بازی دارند استفاده کنید. ما باید با همین ۱۱ یا ۱۲ بازیکن ادامه دهیم و منتظر خبری از طرف کادر پزشکی باشگاه بمانیم".

منچستر سیتی با این شکست صدرنشینی را از دست داد و با ۲۹ امتیاز در رتبه سوم لیگ برتر قرار گرفت.

در سایر بازی‌های امروز لیگ برتر، ساوتهمپتون با استون ویلا و وست‌بروم با تاتنهام، یک بر یک مساوی کردند و واتفورد هم مهمانش نوریچ را ۰-۲ برد.

در آخرین بازی امروز نیز تیم بورنموث در دقیقه ۸۲ با گلی که گلن ماری به ثمر رساند، تیم چلسی را با نتیجه یک بر صفر شکست داد.