هفته شانزدهم لیگ فوتبال ایران؛ استقلال تهران برد و با صدرنشین هم‌امتیاز شد

حق نشر عکس MEHR

هفته شانزدهم لیگ برتر فوتبال ایران با دو بازی به پایان رسید و استقلال تهران و تراکتور‌سازی تبریز مقابل حریفانشان پیروز شدند.

استقلال تهران در ورزشگاه آزادی مقابل سیاه‌جامگان ۱-۳ پیروز شد و به دلیل تفاضل گل کم‌تر نسبت به استقلال خوزستان در رتبه دوم جدول قرار گرفت..

در این مسابقه محسن کریمی (۳۸)، سجاد شهباززاده (۴۳) و آرش برهانی (۶۶) برای استقلال گل زدند. رضا عنایتی، کاپیتان پیشین استقلال هم در دقیقه ۵۰ برای سیاه‌جامگان گلزنی کرد.

به نظر می‌رسید که در گل سیاه‌جامگان توپ به طور کامل از خط دروازه عبور نکرده است اما کمک داور آن را گل اعلام کرد.

استقلال اگر در این بازی حریف را با اختلاف ۳ گل شکست می‌داد، می‌توانست راهی صدر جدول شود.

پرویز مظلومی سرمربی استقلال پس از بازی گفت: "دنبال سه امتیاز بودم و با تلاش بازیکنان و بازی هجومی که در دستور کار قرار داده بودیم، توانستیم در نیمه نخست دو گل به حریف بزنیم. برنامه ما برای نیمه دوم افزایش تعداد گل‌هایمان بود اما اشتباه داور موجب کم شدن فاصله ما با سیاه‌جامگان شد و از طرفی روحیه بازیکنان این تیم هم افزایش یافت."

استقلال با این برد ۳۳ امتیازی شد تا با استقلال خوزستان در صدر جدول هم امتیاز شود.

منصوریان: با دیکتاتوری مجبور شدیم بازی کنیم

حق نشر عکس MEHR

در دیگر بازی امروز لیگ ایران هم تراکتورسازی تبریز یک بر صفر نفت تهران را برد. زمان این دیدار به دلیل شرایط آلوده هوای تهران دو بار تغییر کرده بود تا در نهایت امروز (دوشنبه) در ورزشگاه تختی تهران برگزار شد.

تک گل این بازی را سعید آقایی در دقیقه ۴۵ زد.

به این ترتیب در حالی که دو تیم با ۲۲ امتیاز در رده‌های هشتم و نهم جدول قرار گرفته بودند شاگردان قلعه‌نویی موفق شدند به امتیاز ۲۵ برسند و بالاتر از سپاهان در رده هفتم جدول قرار بگیرند. نفت هم با ۲۲ امتیاز در رتبه نهم جدول باقی ماند.

امیر قلعه‌نویی سرمربی تراکتورسازی پس از بازی گفت: "با وجود این پیروزی هنوز این تراکتورسازی مد نظر من نیست و با آنچه می خواهم فاصله دارد. تیم ما فعلا می تواند ۷۰ دقیقه فوتبال بازی کند و باید در فاصله تعطیلاتی که داریم نقاط ضعف مان را پوشش دهیم."

علیرضا منصوریان سرمربی نفت هم با انتقاد از تغییر چندباره زمان بازی گفت: "من اگر صبح دیروز هم می‌دانستم که باید بازی کنیم برنامه تمریناتم متفاوت می‌شد اما روز گذشته ساعت ۳:۳۳ دقیقه به من اطلاع دادند که به اجبار و طبق سیستم دیکتاتوری سازمان لیگ، نفت باید بازی کند."