هشدار دادستان تهران به هنرمندان و ورزشکاران در مورد انتشار 'عکس‌های نامناسب'

حق نشر عکس TASNIM
Image caption انتشار تصاویر خصوصی سوشا مکانی در شبکه‌های اجتماعی در نهایت به بازداشت او منجر شد

عباس جعفری دولت آبادی، دادستان تهران با اشاره غیر مستقیم به موضوع دستگیری سوشا مکانی، دروازه‌بان تیم فوتبال پرسپولیس گفت که در صورت انتشار تصاویر "نامناسب و خلاف شئون اسلامی" از هنرمندان و ورزشکاران، ممکن است آنها تحت تعقیب قانونی قرار گیرند.

سوشا مکانی، دروازه‌بان باشگاه پرسپولیس تهران روز یکشنبه ۱۳ دی پس از انتشار تصاویر خصوصی‌اش در فضای مجازی بازداشت شد.

دادستان تهران گفته است:" در هفته‌های اخیر عکس‌ها و تصاویر نامناسب و خلاف شئون اسلامی در فضای مجازی منتشر شد که منجر به تشکیل چند پرونده قضایی گردید. مدعی العموم در چنین مواردی به وظایف ذاتی خود عمل می‌کند."

دروازه‌بان اول پرسپولیس به گفته سرپرست این باشگاه قرار است امروز با حکم وثیقه از زندان آزاد شود.

آقای جعفری دولت آبادی تاکید کرده که هنرمندان و ورزشکاران باید از انتشار "عکس‌های نامناسب" در شبکه‌های اجتماعی خودداری کنند.

دادستان تهران گفته است: "انتشار عکس‌های خلاف موازین اسلامی از برخی ورزشکاران و هنرمندان در فضای مجازی باعث شد دادستانی تهران از جنبه عمومی جرم ورود کرده و با متخلفین برخورد کند."

علی اکبر طاهری، مدیر عامل باشگاه پرسپولیس هم امروز پس از مراجعه به دادسرا برای پیگیری وضعیت پرونده سوشا مکانی با انتقاد از دخالت "افراد غیر مسوول" در این پرونده، از عملکرد این باشگاه در پیگیری و حمایت از این بازیکن دفاع کرد.

وکیل سوشا مکانی روز گذشته با انتقاد از باشگاه پرسپولیس گفته بود که این باشگاه نه تنها "هیچ حمایتی" از موکلش نکرده، بلکه به دنبال دروازه بان جدید است.

پس از بازداشت سوشا مکانی گفته شد که هیات مدیره پرسپولیس تشکیل جلسه داده و تصمیم به فسخ قرارداد او گرفته اما به گفته محمدرضا زادمهر، عضو هیات مدیره پرسپولیس، "قرارداد سوشا هنوز پابرجاست و فسخ نشده است."