لیگ برتر انگلستان؛ آرسنال مساوی کرد٬ اما صدر جدول را پس گرفت

حق نشر عکس AFP
Image caption باتلند بارها مانع فرو ریختن دروازه استوک شد

در ادامه هفته بیست و دوم لیگ برتر انگلستان٬ امروز (یکشنبه٬ ۱۷ ژانویه) دو بازی برگزار شد که در نخستین بازی منچستر یونایتد لیورپول را شکست داد و به رده پنجم صعود کرد و در بازی دوم آرسنال با وجود تساوی مقابل استوک٬ موفق شد به صدر جدول باز گردد.

برای لیورپول در بازی مقابل رقیب سنتی‌اش که در ورزشگاه آنفلید برگزار شد٬ بهترین فرصت بود که شکست بازی رفت (۳-۱) را جبران کند٬ اما داوید دخه‌آ بارها مانع گلزنی بازیکنان لیورپول به خصوص آدام لالانا و امره جان شد.

این بازی در نیمه اول بدون گل تمام شد. با وجود ادامه حملات میزبان، در نیمه دوم و در دقیقه ۷۸ ضربه وین رونی٬ کاپیتان منچستری‌ها از داخل محوطه جریمه وارد دروازه لیورپول شد؛ گلی که لیورپول نتوانست آن را جبران کند.

به این ترتیب لیورپول با ۳۱ امتیاز در رده نهم باقی ماند.

رونی با این گل موفق شد با ۱۷۶ گلی که برای منچستر یونایتد در لیگ برتر زده٬ رکورد گل زده برای یک باشگاه در لیگ برتر را، که در اختیار تیه‌ری‌ آنری (۱۷۵ گل) بود، بشکند.

از مارس ۲۰۱۲ این نخستین بار است که رونی توانسته در چهار بازی پیاپی گل بزند.

در بازی دوم استوک که در هفته‌های گذشته برای مدعیان این فصل مانند منچسترسیتی و منچستریونایتد دردسرآفرین شده بود٬ در بازی امروز هم شانس پیروزی را از مدعی دیگر قهرمانی گرفت؛ آن هم با درخشش جک باتلند درون دروازه‌اش.

آرسنال با این امتیازی که به دست آورد٬ توانست به امتیاز مساوی اما با تفاضل گل بهتر صدر جدول را از لستر پس بگیرد.

استوک سیتی هم که در رده هفتم بود با این یک امتیاز جایگاه خود را در جدول حفظ کرد.

در آخرین بازی این هفته٬ فردا (دوشنبه) سوانزی میزبان واتفورد خواهد بود.