صعود ماری و واورینکا به دور سوم اوپن استرلیا و بازنشستگی هیوئیت

حق نشر عکس EPA

اندی ماری، استن واورینکا و داوید فرر با پیروزی مقابل حریفان خود به دور سوم اوپن استرالیا رسیدند و لیتون هیوئیت تنیس‌باز با سابقه استرالیایی نیز بازنشسته شد.

اندی ماری مرد شماره دو تنیس جهان با نتیجه ۱-۶ و ۴-۶، ۰-۶ مقابل سم گراث، سرویس‌‌زن قهار استرالیایی برنده شد. پیروزی ماری مقابل حریف ۲۸ ساله‌اش تنها یک ساعت و نیم طول کشید. گراث با ۲۶۳ کیلومتر در ساعت، رکورد سریع‌ترین سرویس را در اختیار دارد. با این حال ماری در ست اول توانست در هر چهار گیم ابتدایی، سرویس او را بِرِک کند.

ماری ۲۸ ساله در دور سوم باید با ژائو سوسا از پرتغال بازی کند. این سومین‌بار در چهار سال اخیر است که ماری در این مرحله با این حریف بازی می‌کند.

لیتون هیوئیت، مرد شماره یک پیشین جهان هم با باخت مقابل داوید فرر از دنیای تنیس خداحافظی کرد. این تنیس‌باز استرالیایی که قهرمانی در دو گرند‌اسلم را در کارنامه داشت با نتایج ۴-۶ و ۴-۶، ۲-۶ از حریف اسپانیایی‌اش شکست خورد.

حق نشر عکس EPA
Image caption لیتون هیوئیت دارنده دو گرند‌اسلم با باخت مقابل داوید فرر از دنیای حرفه‌ای تنیس خداحافظی کرد

این تنیس‌باز ۳۴ ساله استرالیایی که پیش‌تر گفته بود پس از این مسابقات بازنشسته خواهد شد، گفت: "عاشق بازی و رقابت در این تورنمنت هستم و خیلی خوشبختم که ۲۰ سال پیاپی شانس انجام این کار را داشتم."

هیوئیت که در دوران حرفه‌ای خود ۳۰ قهرمانی در کارنامه داشت، در سال ۲۰۰۱ در اوپن آمریکا و در سال ۲۰۰۲ در ویمبلدون قهرمان شد. او همچنین تاثیر قابل توجهی در دو قهرمانی استرالیا در جام دیویس سال‌های ۱۹۹۹ و ۲۰۰۳ داشت.

در دیگر مسابقه امروز هم استن واورینکا مرد شماره ۴ تنیس جهان توانست رادک استپانک را با نتایج ۴-۶ و ۳-۶ ،۲-۶ شکست دهد.

دیروز نیز راجر فدرر، پرافتخارترین تنیس‌باز تاریخ توانست ۱-۶ و ۵-۷ ،۳-۶ الکساندر دولگوپولوف را ببرد. این تنیس‌باز ۳۴ ساله که قهرمانی ۱۷ گرند‌اسلم را در کارنامه دارد روز جمعه باید با گریگور دیمیتروف، تنیس‌باز بلغارستانی بازی کند.