نگاهی به دور سوم اوپن استرالیا؛ سیصدمین برد فدرر در گرند‌اسلم‌ها

حق نشر عکس EPA

راجر فدرر، با کسب سیصدمین پیروزی‌اش در گرند‌اسلم‌ها به یک‌هشتم نهایی اوپن استرالیا رسید و نواک جوکوویچ، سرینا ویلیامز و ماریا شاراپووا هم با پیروزی مقابل حریفان صعود کردند.

مرد شماره ۳ تنیس جهان گریگور دیمیتروف را ۴-۶ و ۱-۶، ۶-۳، ۴-۶ شکست داد. راجر فدرر که چهار بار قهرمان اوپن استرالیا شده به این ترتیب برای سیصدمین‌بار در مسابقات گرند‌اسلم پیروز شد.

فدرر ۳۴ ساله در اوپن بریزبین که مسابقات دست‌گرمی اوپن استرالیا محسوب می‌شود، نبرد نزدیکی با دیمیتروف که در دنیای تنیس به "بچه فدرر" معروف است، داشت ولی این‌بار به راحتی حریفش را شکست داد.

فدرر پس از مسابقه گفت: "گریگور خوب بازی کرد و من کمی به مشکل خوردم. در آغاز ست سوم خوب بازی کردم و خوشبختانه در همان اول کار سرویس او را بِرِک کردم و بعد هم پیشتازی‌ام را حفظ کردم."

فدرر به این ترتیب در آستانه شکستن یک رکورد دیگر در تاریخ تنیس قرار گرفت. بیشترین پیروزی در گرند‌اسلم‌ها با ۳۰۶ برد متعلق به مارتینا ناوراتیلوا است. فدرر اگر در ملبورن قهرمان شود، تعداد بردهایش در گرند‌اسلم‌ها را به ۳۰۴ می‌رساند.

حریف فدرر در مرحله بعد دیوید گوفن از بلژیک است.

نواک جوکوویچ مرد شماره یک تنیس جهان و مدافع عنوان قهرمانی اوپن استرالیا هم توانست آندره سپی را با نتایج (۶-۸) ۶-۶، ۵-۷، ۱-۶ ببرد و راهی مرحله بعد شود.

سرینا ویلیامز مدافع عنوان قهرمانی در قسمت زنان اوپن استرالیا هم برای پیروزی مقابل حریف روسش فقط به ۴۵ دقیقه نیاز داشت. او با نتایج ۱-۶ و ۱-۶ دیارا کاساتکینا ۱۸ ساله را برد.

حق نشر عکس Getty
Image caption ماریا شاراپووا ششصدمین پیرزوی دوران حرفه‌ایش را جشن گرفت

اما ماریا شارپووا بخت پنجم قهرمانی، با این که ست اول و سوم را عالی بازی کرد، در میانه مسابقه مقابل حریف آمریکایی‌اش به دردسر افتاد. شاراپووا با نتایج ۰-۶ و (۷-۵) ۷-۶، ۱-۶ لورن دیویس، نفر ۱۰۳ رده‌بندی جهانی را برد.

این ششصدمین پیروزی این تنیس‌باز ۲۸ ساله در ۱۵ سال حضورش در تنیس حرفه‌ای بود.

شاراپووا گفت: "خب، من ششصد مسابقه بردم؟ خیال دارید خیلی دوستانه به من یادآوری کنید که در حال پیر شدن هستم؟ شاید."

شاراپووا در مرحله بعد باید با بلیندا بنچیچ ۱۸ ساله بازی کند، مسابقه‌ای که برنده آن به احتمال فراوان حریف ویلیامز در مرحله یک‌چهارم نهایی می‌شود.