اوپن استرالیا؛ جوکوویچ٬ فدرر را شکست داد و برای ششمین بار فینالیست شد

حق نشر عکس AP
Image caption جوکوویچ راه زیادی تا یازدهمین قهرمانی در مسابقات گرند اسلم در پیش ندارد

نوواک جوکوویچ٬ مرد شماره یک تنیس جهان در نیمه نهایی مسابقات تنیس اوپن استرالیا٬ راجر فدرر سوئیسی و مرد شماره سه رده بندی جهانی را شکست داد و برای دومین بار پیاپی به فینال این مسابقات راه یافت.

جوکوویچ از صربستان در این مسابقه نسبتا دشوار ۳ بر ۱ و با نتیجه ۶–۱, ۶–۲, ۳–۶ و ۶–۴ بار دیگر رقیب کهنه‌کار خود را در یک مسابقه گرند اسلم شکست داد و به ناکامی فدرر در اوپن استرالیا ادامه دارد.

جووکویچ در دو ست اول با کمترین اشتباه برتری کامل نسبت به فدرر داشت. در مقابل فدرر که بارها در دو ست اول اشتباه کرد٬ توانست در ست سوم پیروز شود.

در ست چهارم دو غول در ابتدا پایاپای پیش رفتند٬ اما از میانه ست با وجود ضربات دقیق فدرر٬ جوکوویچ برتری خود را به نمایش گذاشت و نهایتا این ست و مسابقه را به سود خود پایان برد.

حق نشر عکس Reuters
Image caption فدرر از سال ۲۰۱۲ در هیچ گرند اسلمی قهرمان نشده است

فدرر حالا برای به دست آوردن هجدمین قهرمانی گرند اسلم خود باید بخت خود را در مسابقات اوپن فرانسه بیازماید. او آخرین بار در سال ۲۰۱۰ به فینال این مسابقات رسیده بود. در مقابل جوکوویچ از آن سال فقط یک بار در فینال استرالیا نبوده است.

این ششمین بار است که جوکوویچ به فینال مسابقات اوپن استرالیا می‌رسد. او در هر پنج بار گذشته جام را بالای سر برده است.

حریف او در فینال امسال که روز یکشنبه برگزار می‌شود٬ برنده مسابقه اندی ماری و میلوش رائونیچ خواهد بود.

سرینا ویلیامز برای هفتمین بار به فینال اوپن استرالیا رسید

حق نشر عکس AFP

در رقابت‌های زنان سرینا ویلیامز٬ تنیس‌باز آمریکایی و نفر شماره یک تنیس زنان جهان برای هفتمین بار فینالیست اوپن استرالیا شد.

او در مسابقه نیمه نهایی که امروز (پنج‌شنبه٬ ۲۸ ژانویه) در ملبورن برگزار شد٬ موفق شد اگنشکا رادوانسکا٬ نفر سوم تنیس جهان از لهستان را به راحتی با نتیجه

۶–۰ و ۶–۴ شکست دهد و برای دومین سال پیاپی راهی فینال این مسابقات شود.

ویلیامز٬ ۳۴ ساله که در هر شش بار دیگری که به فینال اوپن استرالیا رسیده٬ پیروز از زمین خارج شده٬ روز شنبه مقابل آنجلیک کربر از آلمان بازی خواهد کرد.

کربر٬ ۲۷ ساله که برای نخستین بار به فینال یک گرند اسلم می‌رسد در نیمه نهایی در مسابقه‌ای نه چندان آسان جوانا کونتا از بریتانیا را با نتیجه ۷–۵ و ۶–۲ شکست داد.

او با رسیدن به فینال این مسابقات توانست از رده هفتم رده‌بندی جهانی به رده چهارم صعود کند.

کربر در حالی مقابل مدافع عنوان قهرمانی قرار می‌گیرد که زن شماره یک جهان٬ عطش زیادی برای به دست آوردن بیست و دومین قهرمانی‌اش گرند اسلم دارد تا بتواند خودش را به اشتفی گراف آلمانی برساند و مشترکا با او در رده دوم فهرست پرافتخارترین تنیس‌بازان جهان قرار گیرد.