سه مدال طلا سهم ایران از روز نخست کشتی آزاد قهرمانی آسیا

حق نشر عکس IAWF

در روز نخست مسابقات قهرمانی کشتی آزاد آسیا در بانکوک تایلند، رضا یزدانی، میثم نصیری و مصطفی حسین‌خانی مدال طلا گرفتند.

میثم نصیری، کشتی‌گیر وزن ۶۵ کیلوگرم ایران در دور اول ۰-۱۰ یامسام جیراوات از تایلند را برد. در دور بعد مقابل معروف نورالله‌یف از ازبکستان ۲-۱۲ پیروز شد. او در مرحله یک‌چهارم نهایی حریف مغولستانی خود را ۲-۱۳ و در نیمه‌نهایی کامای ماساکوزو از ژاپن را ۰-۱۱ شکست داد. نصیری در فینال نورلان بکژانوف از قزاقستان با نتیجه ۰-۱۳ برد.

مصطفی حسین‌خانی در وزن ۷۴ کیلوگرم در دور نخست کیتامورا از ژاپن را ۳-۴ و در دور بعد سایاکبای یوسوپوف از قرقیزستان را ۱-۱۲ برد. او در نیمه‌نهایی دورجخاند گامبودورج از مغولستان را ۰-۷ شکست داد و به فینال رسید. در دیدار نهایی ژیگر زاکیروف از قزاقستان به دلیل مصدومیت حاضر نشد و حسین‌خانی به مدال طلا رسید.

رضا یزدانی در ۹۷ کیلوگرم در دور نخست ۰-۱۰ جانی اکاپوینگ از تایلند را شکست داد. دارنده ۲ مدال طلای جهان در دور بعد سهراب جان مکرمف از ازبکستان را ۰-۱۱ برد. او در مرحله نیمه‌نهایی دورخاند خودربولگا از مغولستان را ۰-۷ برد. یزدانی در فینال و در مسابقه‌ای که تکرار فینال بازی‌های آسیایی اینچئون بود، ماگومد موسی‌یف از قرقیزستان را با ضربه فنی شکست داد.

یونس سرمستی دیگر کشتی‌گیر ایران نیز در وزن ۵۷ کیلوگرم به مقام پنجم رسید.

در ادامه این رقابت‌ها فردا (یکشنبه ۲ اسفند/ ۲۰ فوریه) بهنام احسان‌پور در وزن ۶۱ کیلوگرم، محمد نادری در وزن ۷۰ کیلوگرم، احسان لشگری در وزن ۸۶ کیلوگرم و پرویز هادی در وزن ۱۲۵ کیلوگرم به مصاف حریفان می‌روند.