پلگرینی: پیروزی در اروپا تصمیم در جام حذفی را توجیه کرد

حق نشر عکس Reuters
Image caption پلگرینی به دنبال هدایت منچستر سیتی به حضور در مرحله یک‌چهارم نهایی برای اولین بار است

مانوئل پلگرینی، سرمربی تیم منچستر سیتی، پس از پیروزی سه بر یک مقابل دینامو کیف در بازی رفت مرحله یک‌هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا، گفته که پیروزی شب گذشته آبی پوش‌های شهر منچستر تصمیم‌ او برای تغییراتی که او در بازی قبلی اعمال کرده بود را توجیه می‌کند.

منچستر سیتی که شب گذشته دینامو کیف را در ورزشگاه ملی المپیسکی شکست داد، در دیدار قبلی با چلسی در مرحله پنجم جام حذفی انگلستان ۱-۵ شکست خورده بود.

در نتیجه این شکست سنگین، تصمیم سرمربی ۶۲ ساله‌ی سیتی برای قرار ندادن چندین بازیکن مهم در ترکیب تیم مورد انتقاد قرار گرفت.

حق نشر عکس AP
Image caption ستاره‌های نام‌دار منچستر سیتی در دیدار با چلسی در ترکیب تیم حضور نداشتند

اما، پلگرینی در کنفراس خبری پس از پایان بازی شب گذشته گفت: "از آنجا که ما به جز دروازه‌بان، فقط ۱۳ بازیکن آماده داریم، مهم بود که به بازیکن‌ها در بازی جام حذفی استراحت داده‌ شود."

منچستر سیتی، شب گذشته با گل‌های آگوئرو، سیلوا و توره ۱-۳ دینامو کیف را شکست داد. تک گل تیم میزبان توسط بویالسکیی به ثمر رسید.

بازی برگشت این دیدار، روز سه‌شنبه ۱۵ مارس در استادیوم اتحاد شهر منچستر برگزار خواهد شد. منچستر سیتی به دنبال آن خواهد بود که برای اولین بار به مرحله یک‌چهارم نهایی صعود کند.

بازی دیگر شب گذشته، که بین دو تیم اتلتیکو مادرید و پی‌اس‌وی آیندهوون در ورزشگاه فیلیپس برگزار می‌شد، بازی بدون گل با تساوی ۰-۰ به پایان رسید.

در پی برگزاری دیدارهای شب گذشته، دیدارهای رفت محله یک‌هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا به پایان رسیدند. نتیجه دیگر بازی‌هایی که تا به کنون برگزار شده‌ عبارت است از:

پاری سن‌ژرمن ۲-۱ چلسی

بنفیکا ۱-۰ زنیت

خنت ۲-۳ وولفسبورگ

آس‌اس رم ۰-۲ رئال مادرید

آرسنال ۰-۲ بارسلونا

یوونتوس ۲-۲ بایرن مونیخ