منچسترسیتی قهرمان جام اتحادیه انگلستان شد

حق نشر عکس Reuters

منچسترسیتی با پیروزی مقابل لیورپول در ضربات پنالتی قهرمان جام اتحادیه فوتبال انگلستان شد.

بازی این دو تیم در پایان ۱۲۰ دقیقه با نتیجه یک بر یک به پایان رسید. فرناندینیو در دقیقه ۴۹ برای منچستر سیتی گل زد و کوتینیو در دقیقه ۸۳ کار را به تساوی کشاند.

اما منچستر سیتی در ضربات پنالتی با درخشش دروازه‌بان آرژانتینی‌اش، ویلی کابایرو، توانست ۳ بر ۱حریف را شکست دهد. کابایرو دروازه‌بان دوم منچستر سیتی پس از جو هارت، ملی‌پوش انگلیسی این تیم است.

برای منچستر سیتی خسوس ناواس، سرخیو آگوئرو و یحیی توره ضرباتشان را تبدیل به گل کردند و فرناندینیو پنالتی‌ خود را از دست داد.

امره جان تنها بازیکن لیورپول بود که پنالتی‌ خود را تبدیل به گل کرد و لوکاس، کوتینیو و آدام لالانا ضرباتشان را از دست دادند.

مانوئل پلگرینی سرمربی منچستر سیتی پس از بازی گفت: "حق ما بود که بازی را ببریم. ما شانس‌هایی را از دست دادیم ولی اگر از من بپرسید که به چه شکل دوست داشتم بازی را ببریم، می‌گویم این جوری. من ترجیح می‌دهم که جام را از دست بدهم تا زیر حرفم بزنم."

وی افزود: "خیلی از خبرنگاران منتظر بودند که کابایرو اشتباه کند تا از من انتقاد کنند. من کاملا به کابایرو اعتماد داشتم. خیلی به خاطر بازیکنان و کادر فنی خوشحالم اما از همه بیشتر برای کابایرو خوشحالم."

پلگرینی همچنین با تمجید از نمایش شاگردانش گفت: "ما به سختی تلاش کردیم. من یادم نمی‌آید که ویلی در طول ۹۰ دقیقه مجبور به نجات دروازه‌اش شده باشد. آنها ۸ دقیقه مانده به پایان، بازی را به تساوی کشاندند اما ما کار را بهتر تمام کردیم."