یو اف سی ۱۹۶؛ اولین دفاع قهرمان از عنوانش

حق نشر عکس AP
Image caption هالی هولم، مدافع عنوان قهرمانی خروس وزن زنان

فردا شب، ورزشگاه ام‌جی‌ام گرند گاردن در لاس وگاس، نوادا، شاهد برگزاری یکی از بزرگ‌ترین رویدادهای ورزش‌های رزمی خواهد بود.

هالی هولم، قهرمان خروس وزن زنان در مسابقات یو اف سی (مهم‌ترین مسابقات قهرمانی ورزش‌های رزمی مختلط)، برای اولین باز از عنوان قهرمانی خود دفاع خواهد کرد.

حق نشر عکس AP
Image caption شکست خوردن راندا راوزی (راست) از هولم اولین تجربه باختن در اوتاگون برای قهرمان سابق بود

هولم، مبارز ۳۴ ساله آمریکایی، که سال گذشته با شکست دادن راندا راوزی صاحب کمربند قهرمانی شد، فردا برای اولین بار به عنوان قهرمان وارد اوتاگون می‌شود تا در مقابله با میشا تیت از عنوانش دفاع کند.

حق نشر عکس AP

میشا تیت، قهرمان سابق استرایک‌فورس (یکی از مسابقات قهرمانی ورزش‌های رزمی مختلط که اکنون دیگر برگزار نمی‌شود) یکی از بهترین مبارزان زن است. او در ۲۲ مبارزه ام‌ام‌ای، صاحب ۱۷ پیروزی و ۵ باخت است.

این در حالی است که حریف او، هولم در همه ۱۰ مبارزه ام‌ام‌ای (ورزش‌های رزمی مختلط) خود، تا به حال طعم شکست را نچشیده.

حق نشر عکس AP
Image caption تیت چهار مبارزه اخیر خود را برده

علاوه بر مبارزه برای قهرمانی خروس وزن زنان، تماشاگران حاضر در ام‌جی‌ام گرند شاهد مبارزه بزرگ‌ترین ستاره یو اف سی نیز خواهند بود.

حق نشر عکس Reuters

کانر مک‌گرگر، مبارز ۲۷ ساله ایرلندی، که چندی پیش با شکست دادن خوزه آلدو عنوان قهرمانی پر وزن را از آن خود کرد، فردا با نیت دیاز آمریکایی رو‌به‌رو می‌شود.

حق نشر عکس AP

این رویارویی برای عنوان قهرمانی نیست و مک‌گرگر که معمولا در پر وزن مبارزه می‌کند، برای این رویارویی دو وزن بالا آمده و در سبک‌وزن با دیاز رو‌به‌رو خواهد شد.

حق نشر عکس AP
Image caption دیاز صاحب ۱۹ پیروزی و ۹ باخت است