آزمایش دوپینگ شاراپووا مثبت بوده است

حق نشر عکس epa

ماریا شاراپووا، ستاره روس تنیس زنان اعلام کرد که نتیجه آزمایش دوپینگ او در مسابقات تنیس استرالیا که در ماه ژانویه برگزار شد، مثبت اعلام شده است.

او امروز دوشنبه ۷ مارس در یک کنفرانس خبری در لس آنجلس گفت که چند روز پیش فدارسیون بین المللی تنیس در نامه ای به او خبر داده که در نمونه آزمایش او، ماده ممنوعه ملدونیوم پیدا شده است.

شاراپووای ۲۸ ساله گفت که این ماده در دارویی وجود دارد که او از سال ۲۰۰۶ تاکنون به تجویز پزشک مصرف می کرده است و تا ژانویه امسال در فهرست مواد ممنوعه وجود نداشته.

زندگی حرفه ای شاراپووا به روایت تصاویر را اینجا ببینید

او گفت که در ماه دسامبر ایمیلی از آژانس جهانی مبارزه با دوپینگ دریافت کرده که تغییرات مربوط به قوانین دوپینگ را به ورزشکاران اطلاع داده و در آن لینکی به فهرست مواد ممنوعه وجود داشته، اما شاراپووا این فهرست را نخوانده است: "اشتباه بسیار بزرگی کردم".

او که هم اکنون در رده هفتم رده بندی تنیس حرفه ای زنان قرار دارد، گفت که مسئولیت کامل مصرف این دارو را شخصا به عهده می گیرد و از اینکه هواداران خود و ورزش مورد علاقه اش را مأیوس کرده، متأسف است.

شاراپووا گفت که هنوز نمی داند که آیا برای او محرومیت درنظر گرفته خواهد شد یا نه، اما ابراز امیدواری کرد که فرصت دوباره ای برای ادامه فعالیت در تنیس حرفه ای به او داده شود.

او گفت: "دلم نمی خواهد دوران ورزش حرفه ای من اینطور تمام شود".

شاراپووا در سال ۲۰۰۴ و در حالی که تنها ۱۷ سال داشت برنده جام ویمبلدون شد و سال بعد به صدر جدول رده بندی تنیس حرفه ای زنان رسید. او در مجموع پنج جام گرنداسلم تنیس را برده است.