دیدارهای هیجان انگیز در مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان و لیگ اروپا

حق نشر عکس EPA

قرعه‌کشی مرحله یک‌چهارم نهایی لیگ قرمانان اروپا و لیگ اروپا امروز انجام شد و در هر دو رقابت چند مسابقه جالب توجه برگزار خواهد شد.

در لیگ قهرمانان اروپا مسابقه بین بارسلونا و اتلتیکو مادرید، دو تیمی که به ترتیب در لیگ فوتبال اسپانیا اول و دوم هستند یکی از مسابقات جذاب این مرحله خواهد بود.

بارسلونا امیدوار است با قهرمانی در رقابت‌های امسال اولین تیمی شود که دو دوره پشت سر هم قهرمان لیگ قهرمانان اروپا می‌شود.

بارسلونا در شش دیدار گذشته دو تیم، از جمله در دو دیدار این فصل لیگ اسپانیا، برنده از زمین خارج شده است اما در همین مرحله از رقابت‌ها در فصل ۱۴-۲۰۱۳ اتلتیکو مادرید در مجموع دو دیدار دو بر یک بر تیم کاتلان غلبه کرد.

منچسترسیتی تنها تیم انگلیسی باقیمانده در لیگ قهرمانان که برای اولین بار به این مرحله از این مسابقات رسیده است با پاری سن ژرمن فرانسه روبرو می‌شود.

حق نشر عکس Reuters
Image caption یورگن کلوپ

رئال مادرید با ولفسبورگ آلمان رو برو خواهد شد و بایرن مونیخ آلمان با بنفیکای پرتغال مسابقه خواهد داد.

دیدارهای رفت ۱۷ و ۱۸ فروردین و دیدارهای برگشت ۲۴ و ۲۵ فروردین انجام خواهند شد.

در لیگ اروپا جالب‌ترین مسابقه بین بوروسیا دورتموند آلمان و لیورپول انگلستان برگزار خواهد شد.

یورگن کلوپ سرمربی لیورپول تابستان گذشته پس از هفت سال دورتموند را ترک کرد و به باشگاه انگلیسی پیوست.

دورتموند با مربیگری کلوپ نه فقط به سطح اول فوتبال بازگشت بلکه در اروپا هم به تیمی قدر تبدیل شد و در فصل ۱۳-۲۰۱۲ به فینال لیگ قهرمانان اروپا رسید.

دورتموند که اکنون با سرمربیگری توماس توخل در شرایط بسیار خوبی به سر می‌برد با پیروزی پنج بر صفر بر تاتنهام به این مرحله رسید در حالی که لیورپول با حذف رقیب قدیمی خود منچستر یونایتد جواز حضور در این مرحله را به دست آورد.

دیگر مسابقه این مرحله دیداری تمام اسپانیایی بین سویا و اتلتیک بیلبائو خواهد بود. سویا قهرمان دو دوره گذشته لیگ اروپا است.

ویارئال دیگر تیم اسپانیایی با اسپارتا پراگ روبرو می‌شود و براگای پرتغال با شاختار دونتسک اوکراین مسابقه خواهد داد.

دیدارهای رفت ۱۹ فروردین و دیدارهای برگشت ۲۶ فروردین انجام خواهند شد.