بازگشت زودهنگام راجر فدرر به مسابقات تنیس

حق نشر عکس Reuters

راجر فدرر، زودتر از آنچه که پیش‌بینی می‌شد به مسابقات تنیس ‌برمی‌گردد.

تنیس‌باز سوئیسی در توئیترش اعلام کرد که هفته بعد در رقابت‌های اوپن میامی در فلوریدای آمریکا شرکت می‌کند.

فدرر سی و چهار ساله البته برای اعلام خبر بازگشت زودهنگامش به تنیس، راه غیرمتعارفی برگزید.

او پیش از انتشار این خبر ترجیح داد از " ایموجی" در توئیتر استفاده کند. ایموجی تصاویر و صورتک‌های معمولاً زرد‌رنگی است که در گفتگوهای اینترنتی و شبکه‌های اجتماعی استفاده می‌‌شود.

فدرر حدود دو ماه به دلیل مصدومیت زانو از مسابقات به دور بوده و فدرر به این ترتیب به طرفدارانش نشان داد که برای آفتاب فلوریدا و بازگشت به مسابقات، انگیزه زیادی دارد.

گرنداسلم ملبورن در ماه ژانویه آخرین باری بود که فدرر در مسابقات حضور داشت. تنیس‌باز سوئیسی در آن رقابتها تا نیمه‌نهایی پیش رفت ولی در نهایت از نواک جوکوویچ شکست خورد.

آسیب‌دیدگی او اما یک روز پس از آن مسابقه و بیرون از زمین تنیس اتفاق افتاد.

فدرر، قهرمان هفده گرنداسلم تنیس جهان، سه هفته پیش در فیس‌بوک نوشت که برای کسب آمادگی بیشتر، بازگشت خود را به تعویق می‌اندازد. فدرر در آن پیام گفت که برای مسابقات مسترز مونت‌کارلو که هفته دوم آوریل، کمتر از یک ماه دیگر، برگزار می‌شود، به میادین برخواهد گشت.

او به دلیل مصدومیت در رقابت‌های روتردام هلند، دوبی و همینطور ایندین ولز در آمریکا شرکت نکرد در حالی که مرد شماره سه تنیس جهان در عمر حرفه‌ای هجده ساله‌اش، بندرت به دلیل مصدومیت از شرکت در تورنمنتی صرف‌نظر کرده است.

فدرر یک بار در سال ۲۰۰۵ به دلیل آسیب‌دیدگی پا شش هفته از مسابقات دور بود و یک بار در سال ۲۰۰۸ به علت درد کمر.

اوپن میامی که از بیست و سوم مارس تا سوم آوریل (چهار تا پانزده فروردین) در منطقه کی‌بیسکین میامی برگزار می‌شود می‌تواند شروع خوبی برای اوج‌گیری مجدد راجر فدرر باشد.

او در این رقابت‌ها دو بار در سالهای ۲۰۰۵ و ۲۰۰۶ قهرمان شده و آخرین باری که او در این تورنمنت شرکت داشت دو سال پیش بود که تا یک چهارم نهایی پیش رفت.