ایران سه سهمیه دیگر المپیک در کشتی و دو و میدانی به‌دست آورد

حق نشر عکس ISNA
Image caption نوروزی در المپیک لندن در وزن ۶۰ کیلوگرم مدال طلا به دست آورد

امید نوروزی و کمیل قاسمی٬ دو کشتی‌گیر ایرانی در جریان مسابقات انتخابی کشتی آسیا برای مسابقات المپیک ریو دو ژانیرو، موفق به کسب سهیمه المپیک شدند.

در این مسابقات که در شهر آستانه٬ پایتخت قزاقستان برگزار می‌شود٬ امید نوروزی در وزن ۶۶ کیلوگرم فرنگی با شکست دادن حریفان خود به فینال این وزن رسید و توانست سهمیه خود را در بازی‌های ریو قطعی کند.

نوروزی در المپیک لندن در وزن ۶۰ کیلوگرم مدال طلا به دست آورده بود.

کمیل قاسمی نیز با راه یافتن به فینال وزن ۱۲۵ کیلوگرم کشتی آزاد توانست به عنوان نماینده ایران در المپیک نام خود را ثبت کند.

قاسمی در المپیک قبلی هم حضور داشت که توانست مدال برنز را به دست آورد.

پیش از این حسن رحیمی٬ احمد محمدی٬ علیرضا قاسمی، علیرضا کریمی و عباس طحان در رشته آزاد در مسابقات جهانی کشتی در سال ۲۰۱۵ سهمیه المپیک را به دست آورده بودند که با موفقیت کمیل قاسمی٬ ایران هر شش سهمیه در مسابقات آزاد را به دست آورد.

در کشتی فرنگی هم سعید عبدولی٬ حبیب الله اخلاقی و قاسم رضایی به عنوان نمایندگان ایران در المپیک انتخاب شده بودند.

دو مرحله دیگر مسابقات انتخابی کشتی آسیا برای المپیک در ترکیه و مغولستان برگزار می‌شود.

امروز (یکشنبه ۱ فروردین)‌ همچنین٬ حمیدرضا زورآوند، در مسابقه ۲۰ کیلومتر پیاده روی قهرمانی آسیا که در ژاپن برگزار شد، موفق شد با ثبت حدنصاب تعیین شده، سهمیه حضور در رقابت های المپیک ۲۰۱۶ ریو را به دست آورد.

پیش از این احسان حدادی در پرتاب دیسک، لیلا رجبی در پرتاب وزنه، رضا قاسمی و حسن تفتیان در ۱۰۰ متر و محمدجعفر مرادی در ماراتن موفق به کسب سهمیه المپیک امسال شده بودند.