کی‌روش پس از جلسه با رئیس جدید فدراسیون فوتبال: الان نباید درباره رفتن حرف زد

حق نشر عکس Getty

کارلوس کی‌روش سرمربی تیم ملی فوتبال ایران پس از دومین جلسه با مهدی تاج رئیس جدید فدراسیون فوتبال، مذاکرات خود را موفقیت آمیز ارزیابی کرده و در مورد ادامه همکاری‌اش با فدراسیون فوتبال گفته "الان زمان آن نیست که از رفتن حرف بزنیم."

سرمربی تیم ملی ایران روز دوشنبه برای اولین بار پس از انتخاب مهدی تاج به عنوان رئیس فدراسیون فوتبال، با او جلسه داشت.

سرمربی تیم ملی ایران که پیش این اعلام کرده بود، قصد دارد ۱۱ اردیبهشت از سمت خود کناره‌گیری کند، درباره نتایج این جلسه گفت: "توانستیم یک سری مسائل شفاف و غیرشفاف را بشکنیم و از سر راهمان برداریم. او چند ساعت پس از انتخابش به‌ عنوان رئیس فدراسیون توانست خیلی زود چند مشکل تیم ملی را که مدت‌ها با آن روبه‌رو بودیم، برطرف کند."

مهدی تاج رئیس جدید فدراسیون فوتبال ایران با تاکید بر اینکه قصد دارد کارلوس کی‌روش را در تیم ملی ایران نگه دارد، گفته است: "کی‌روش مربی بزرگی است و سخت اعتقاد دارم باید او را نگه داشت. در این مدت فشار را نمی‌پذیرم و قبول نمی‌کنم که در خصوص تعویض مربی فشارهایی وارد شود."

"در واقع مدل مدیریتی من اینطور نیست که با فشار تصمیم بگیرم. هر چند، کی‌روش الان شرایط خوبی دارد و هیچ کس مخالف جدی او نیست. همه ارکان کشور از دولت تا وزارت هیچکس مخالف نیست و حتی آنهایی که مخالف بوده‌اند امروز نظرشان مثبت است و سعی می‌کنیم از وجود او طی این ۴ سال آینده استفاده کنیم."

نبود کمپ تمرینی مناسب برای تیم ملی یکی از موضوعاتی بود که کارلوس کی روش بارها به آن انتقاد کرده بود. مدیریت جدید فدراسیون فوتبال ایران با امضای قراردادی ورزشگاه دستگردی تهران را به مدت یک سال برای تمرین تیم ملی اجاره کرد.

آقای تاج در مورد زمین تمرینی جدید تیم ملی گفت: "قرارداد ما با ورزشگاه پاس قوامین اتفاق بسیار خوبی بود چون اردوی تیم ملی با پایان لیگ، آغاز خواهد شد و اگر امکانات فراهم نبود به مشکل جدی برمی‌خوردیم. قرارداد را با ورزشگاه مجموعه پاس امضا کردیم که امروز این قرارداد را به کی‌روش نشان دادیم و او از این ماجرا بسیار خوشحال شد."

آقای کی روش ابراز امیدواری کرده که در نهایت بتواند با رئیس جدید فدراسیون فوتبال ایران برای ادامه کار به توافق برسد، او گفت: "امیدوارم فردا با تاج درمورد مطالبی که امروز مطرح شد، به جمع‌بندی برسیم. بار دیگر مهم‌ترین پیام برای رسانه‌‌ها و علاقه‌مندان به تیم ملی را می‌گویم؛ ما نباید اشتباه کرده و تصور کنیم جام جهانی از سال ۲۰۱۸ آغاز می‌شود. دیگر جام جهانی برای ایران سال ۲۰۱۸ نخواهد بود و به خرداد سال جاری برمی‌گردد. البته شروع جام جهانی ۲۰۱۸ برای کشورهای قدرتمند است اما برای ایران از تهران و خرداد ۹۵ آغاز می‌شود."

کارلوس کی‌روش در آوریل سال ۲۰۱۱ به عنوان سرمربی ایران انتخاب شد. او در طی این مدت تیم ملی ایران را حضور در مسابقات جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل و یک‌چهارم نهایی جام ملت‌های آسیا هدایت کرد. تیم ملی ایران در مرحله نهایی مقدماتی جام جهانی روسیه با تیم‌های کره جنوبی، ازبکستان، چین، قطر و سوریه هم‌گروه است.