پیروزی ساندرلند، سقوط نیوکاسل و نوریچ

حق نشر عکس Reuters

شب گذشته تیم فوتبال ساندرلند با شکست دادن اورتون جای خود را در لیگ برتر در فصل آینده به تثبیت رساند.

"گربه‌های سیاه" با کسب پیروزی ۰-۳ تعداد امتیازهای‌شان را به ۳۸ رساندند، تا با یک بازی مانده ۴ امتیاز بیشتر از تیم هجدهم داشته باشند.

در نتیجه این پیروزی، نیوکاسل و نوریچ که ۳۴ امتیاز دارند، راهی دسته دوم شدند.

شاگردان سم آلاردایس، سرمربی ۶۱ ساله ساندرلند، که می‌دانستند با کسب پیروزی می‌توانند جای‌شان در لیگ برتر در فصل آینده را حفظ کنند، در مقابل هوادارانشان در خانه یک بازی تهاجمی خوب را ارائه دادند.

پاتریک فن آنهولت، بازیکن ۲۵ ساله هلندی، در دقیقه ۳۸ بازی دروازه اورتون را از روی یک ضربه ایستگاهی باز کرد.

پس از آن، لمین کونه، مدافع فرانسوی ۲۷ ساله، هم از عملکرد ضعیف خط دفاعی و دروازه‌بان اورتون در دفع ضربه‌های ایستگاهی استفاده کرد، و دو گل برای تیمش به ثمر رساند.

ساندرلند که فصل جاری را با کسب نتایج ضعیف شروع کرده بود، در چند ماه اخیر پس از آنکه سم آلاردایس سرپرستی این تیم را بر عهده گرفت نتایج بهتری را کسب کرده. این تیم در ۱۳ بازی اخیرش فقط دو بار شکست خورده است.

همچنین، گل پاتریک فن آنهولت تعداد گل‌های به ثمر رسیده این تیم از روی ضربه‌های ایستگاهی مستقیم را به چهار رساند، تا این تیم مثل چلسی و وست‌هام بهترین عملکرد را از روی ضربه‌های ایستگاهی مستقم داشته باشد.

در پی این پیروزی، و ماندن در لیگ برتر انگلستان، حالا ساندرلند ۱۰ فصل است که در این لیگ باقی مانده است. این تیم در ۲۰۰۶-۲۰۰۷ به لیگ برتر صعود کرد.

حق نشر عکس Reuters
Image caption لمین کونه در این بازی برای اولین بار برای ساندرلند گل زد
حق نشر عکس Reuters
Image caption نتایج ضعیف اورتون در هفته‌های اخیر باعث نارضایتی هواداران این تیم از عملکرد روبرتو مارتینز، سرمربی این تیم، شده
حق نشر عکس Getty Images
Image caption اورتون در هر کدام از سه بازی اخیرش، سه گل خورده است
حق نشر عکس Getty Images
Image caption نوریچ علی‌رغم شکست دادن واتفورد، همراه نیوکاسل و استون ویلا به دسته پایین‌تر سقوط کرد