پیوستن بازیکن ارمنستانی به تراکتورسازی تبریز 'برای وحدت آذری‌ها' منتفی شد

حق نشر عکس Tasnim
Image caption مصطفی آجورلو پیشتر مدیرعامل تیم‌های پاس و استیل آذین نیز بوده است

مصطفی آجورلو، مدیرعامل باشگاه تراکتورسازی تبریز، اعلام کرده است که پیوستن وارازدات هارویان، بازیکن تیم ملی ارمنستان، به باشگاه تراکتورسازی تبریز منتفی شده است.

به گزارش سایت رسمی باشگاه تراکتورسازی آقای آجورلو گفته است: "من برای وحدت آذری‌های عزیز به تبریز آمدم و هدفم اتحاد همه ترک‌های شریف حول محور تراکتور و قهرمانی این تیم است. از آنجایی‌که پیوستن بازیکن تیم ملی ارمنستان به تراکتور می‌تواند این وحدت را تهدید کند از خرید این بازیکن صرف‌نظر می‌کنیم."

روز دوشنبه ١٧ خرداد اعلام شد که باشگاه تراکتورسازی تبریز با وارازدات هارویان برای قراردادی دو ساله به توافق رسیده است.

خبرگزاری میزان گفته "اعتراض تعدادی از هواداران تراکتورسازی" دلیل تصمیم آقای آجورلو بوده است.

سوابقی تاریخی، از جمله جنگ قره باغ، نوعی نگرش منفی نسبت به سیاست‌های ارمنستان را در میان برخی از ترک‌های ایران پدید آورده است، هرچند باشگاه تراکتورسازی تبریز پیش از این بازیکن ارمنی داشته و آندرانیک تیموریان، بازیکن تیم ملی ایران، در دو سال بازی خود برای تراکتورسازی ۴ گل برای این تیم زده است.

مصطفی آجورلو

مصطفی آجورلو، مدیرعامل جدید باشگاه تراکتورسازی، پس از آنکه در انتخابات ماه گذشته فدراسیون فوتبال ایران شکست خورد، به مدیرعاملی باشگاه تراکتورسازی تبریز منصوب شده است.

آقای آجورلو که از فرماندهان سپاه در دوره جنگ ایران و عراق بود، علاوه بر مدیریت باشگاه‌های پاس، فجر سپاسی و استیل آذین، مدتی نیز معاون تربیت بدنی سپاه پاسداران بوده است.

او زمانی که مدیرعامل باشگاه استیل آذین بود علی کریمی را به دلیل "روزه خواری" اخراج کرد و این کار او حاشیه‌های بسیاری را در پی داشت.

هفته‌نامه محافظه‌کار مثلث نیز با مدیرمسئولی آقای آجورلو منتشر می‌شود.