معرفی اپلیکیشن هشدار دهنده حملات تروریستی در جام ملت‌های اروپا

حق نشر عکس AFP

دولت فرانسه برای آگاه سازی شهروندان در صورت بروز حملات تروریستی اپلیکیشنی را برای گوشی‌های همراه منتشر کرده است.

این اپلیکیشن در آستانه جام ملت‌های اروپا در فرانسه که قرار است از روز جمعه این هفته با بازی فرانسه و رومانی در ورزشگاه استاد دو فرانس آغاز شود، منتشر شده است.

بر اساس اطلاعیه وزارت کشور فرانسه این اپلیکیشن بر اساس موقعیت جغرافیایی کاربران آنها از خطر "بروز حملات احتمالی" آگاه خواهد کرد.

به گفته دولت فرانسه این اپلیکیشن پس از حملات سال گذشته پاریس که باعث کشته شدن بیش از ۱۳۰ نفر شد، طراحی شده است.

هفته گذشته وزارت امور خارجه یالات متحده آمریکا در مورد بروز حملات تروریستی در رقابت‌های جام ملت‌های اروپا ۲۰۱۶ هشدار داده بود.

بیشتر بخوانید:صفحه ویژه جام ملت‌های اروپا

به دنبال حملات سال گذشته در پاریس که اسلامگرایان مسئولیت انجام آن را به عهده گرفتند، این مسابقات در وضعیت اضطراری برگزار می شود.

حق نشر عکس Getty
Image caption این اپلیکیشن هشدارهایی در مورد حملات احتمالی برای کاربر ارسال می کند

کاربران این اپلیکیشن می‌توانند با عضویت در آن علاوه بر آگاهی از وضعیت محلی در آن حضور دارند، می توانند به طور همزمان هشدارهای مربوط به هشت"منطقه جغرافیایی" را هم دریافت کنند.

این هشدارها شامل توضیحی کوتاه از اتفاقی که به وقوع پیوسته و همچنین توصیه‌هایی امنیتی ارایه می دهد.

به گزارش روزنامه متروی پاریس این اپلیکیشن برای محافظت از افرادی که در حملات احتمالی پنهان شده اند، هیچ گونه صدا و یا لرزشی در گوشی همراه تولید نمی کند.

دولت فرانسه تاکید کرده که از اطلاعات افراد استفاده کننده از این اپلیکیشن محافظت خواهد کرد. این برنامه با هر سیستم عامل اندروید و ای او اس کار می کند.

مطالب مرتبط