تیم والیبال ایران صربستان را شکست داد

حق نشر عکس FIVB
Image caption وبسایت فدراسیون جهانی والیبال نوشته محمد موسوی (وسط) با هشت دفاع موفق نوار پیروزی‌های صربستان را قطع کرد

تیم والیبال ایران که در سومین دور از لیگ جهانی والیبال در تهران میزبان گروه خود است، در یک دیدار مهیج توانست صربستان، تیمی که با ۶ پیروزی و بدون شکست در صدر جدول رقابت‌ها قرار دارد را با نتیجه سه بر دو مغلوب کند.

در این دیدار که امروز (جمعه اول ژوئیه - ۱۱ تیر) در ورزشگاه ۱۲ هزار نفری آزادی تهران برگزار شد، والیبالیست‌های صربستانی توانستند دو گیم نخست را با نتایج ۲۵ بر ۱۸ و ۲۵ بر ۲۲ پیروز شوند اما در دو ست بعدی این تیم ایران بود که توانست با نتایج ۲۵ بر ۲۲ و ۲۵ بر ۲۳ صربستان را شکست دهد تا کار به ست پنجم کشیده شود.

تیم ایران با پیروزی ۱۶ بر ۱۴ در ست پنجم فاتح این دیدار شد تا نخستین مسابقه خود در دور سوم دیدارهای لیگ جهانی والیبال را با پیروزی برابر قوی‌ترین تیم حاضر در این رقابت‌ها آغاز کند.

تیم ایران با این پیروزی تاریخچه رویارویی خود با تیم قدرتمند صربستان را هم متوازن کرد. این دو تیم تاکنون چهار بار برابر هم قرار گرفته‌اند که سهم هر تیم دو پیروزی بوده است.

در دیگر دیدار این گروه تیم والیبال ایتالیا موفق شد آرژانتین را با نتیجه سه بر یک شکست دهد.

در پایان روز نخست این مسابقات که در تهران برگزار می شود، ایتالیا و ایران هر دو با سه امتیاز در رتبه های اول و دوم گروه قرار دارند و صربستان هم که به علت پیروزی در دو ست مسابقه امروز، یک امتیاز کسب کرده، در رتبه سوم و بالاتر از آرژانتین قرار گرفته است.

با وجود این، در رده بندی کلی گروه یک، صربستان همچنان با شش پیروزی و کسب ۱۹ امتیاز و تنها یک شکست در صدر جدول قرار دارد.

تیم والیبال برزیل که با شکست امروز صربستان، در تعداد پیروزی‌ها با صدرنشین برابر شد، با کشب ۱۸ امتیاز در رتبه دوم قرار دارد و فرانسه با ۱۷ امتیاز در رتبه سوم قرار گرفته است.

تیم والیبال ایران هم با کسب ۷ امتیاز از سه پیروزی در رتبه هشتم گروه و بالاتر از آرژانتین، هلند، بلغارستان و استرالیا ایستاده است.

در گروه اول مسابقات امسال لیگ جهانی والیبال ۱۲ تیم حضور دارند که هر بار در گروه‌های چهار تیمی به رقابت می‌پردازند.