اولین بازیکن الکترونیکی منچسترسیتی

حق نشر عکس AP

کیرن براون، ۱۸ ساله، تازه‌ترین بازیکنی است که توسط باشگاه منچستر سیتی خریداری شد. اما، نه قرار است که او در زمین فوتبال برای منچستر سیتی بازی، نه روی نیمکت این تیم قرار بگیرد.

در عوض، کیرن براون به عنوان اولین بازیکن الکترونیکی آبی‌پوش‌های شهر منچستر، نماینده سیتی در تورنمنت‌های بازی‌های کامپیوتری/الکترونیکی خواهد بود.

کیرن بروان در ارتباط با انتصاب‌اش گفت: "اتفاق هیجان‌برانگیزی است. هم برای باشگاه تجربه جدیدی است، هم برای من."

آقای براون درباره فعالیت‌هایش برای منچستر سیتی توضیح داد: "در توویچ برای منچستر سیتی پخش زنده خواهم داشت، برای شبکه یوتیوب منچستر سیتی ویدئو درست می‌کنم، و در تورنمنت‌های آینده نماینده منچستر سیتی خوهم بود."

در یک بیانیه، باشگاه منچستر سیتی دلایل اتخاذ این تصمیم را رشد بازارهای مسابقات ورزشی الکترونیکی خواند، و اعلام کرد که این تیم به دنبال افزایش فعالیت‌های اقتصادی خود در این حوزه است.

البته، بروان اولین بازیکن الکتروتیکی تیم‌های لیگ برتر انگلستان نیست. وستهم، که فصل گذشته را با ۶۲ امتیاز در رده هفتم به پایان رساند، در ماه مه شان الن را به عنوان بازیکن الکترونیکی تیم در اختیار گرفت.

پس از آن، چند تیم دیگر هم بازیکن‌های الکترونیکی را به مجموعه خود اضافه کرده‌اند تا نماینده آن‌ها در در بازی‌های تورنومنت‌های بازی‌های کامپییوتری باشند.

با توجه به گسترش روزافزون بازی‌های کامپیوتری و جا افتادن آن‌ها به عنوان یکی از رسانه‌های مهم هنری معاصر، بسیاری از باشگاه‌های فوتبال به دنبال بازاریابی در این عرصه جدید هستند.