یو.اف.سی ۲۰۰؛ کمربند قهرمانی زنان خروس‌وزن باز هم دست به دست شد

حق نشر عکس AP

یو.اف.سی ۲۰۰، بزرگ‌ترین تورنمنت ورزش‌های رزمی ترکیبی سال، شنبه شب در شهر لاس وگاس برگزار شد تا ۱۸۲۰۲ تماشاگر حاضر در آرنای تی-موبایل شاهد نبرد بسیاری از نام‌دارترین مبارزها باشند.

در مهم‌ترین رویداد شب، میشا تیت، که با شکست دادن هالی هولمز در ماه مارس کمربند قهرمانی رده خروس‌وزن (۶۱ کیلوگرم) زنان را به دست آورده بود، با امندا نونز، مبارز ۲۸ ساله برزیلی روبرو شد تا برای اولین بار از کمربند قهرمانی‌اش دفاع کند.

اما، قهرمان پرتجربه پاسخی برای حمله‌های سنگین نونز نداشت، و در همان راند اول، پس از ۳ دقیقه و ۱۶ ثانیه تسلیم مبارز برزیلی شد.

حق نشر عکس Getty Images

هرچند که مبارزه تیت-نونز مهم‌ترین رویارویی یو.اف.سی ۲۰۰ بود، اما بیشتر هوادارن مشتاق دیدن بازگشت براک لزنر به میدان هشت‌گوش مبارزه بودند.

لزنر، قهرمان سابق رده سنگین‌وزن مردان، پس از ۵ سال دوری از هنرهای رزمی ترکیبی، مقابل مارک هانت، یکی از محکم‌ترین مشت‌زن‌های یو.اف.سی قرار گرفت.

در حالی که بسیاری انتظار داشتند مشت‌های خطرناک هانت تعیین کننده نتیجه مبارزه باشد، براک لزنر با استفاده از فنون کشتی‌، مبارزه را به زمین کشید و حریف را زیر ضربات خود گرفت.

در نهایت، پس از ۳ راند مبارزه، دست لزنز، یکی از بزرگ‌ترین ستاره‌های WWE (کشتی کچ)، با تصمیم سه قاضی، با نتیجه ۲۷-۲۹ ۲۷-۲۹ ۲۷-۲۹، به عنوان پیروز نبرد بالا رفت.

حق نشر عکس AP

سومین مبارزه مهم روز، نبرد دنیئل کورمیئر، قهرمان رده سنگین‌وزن سبک (۸۴ تا ۹۳ کیلوگرم) بود، که ابتدا قرار بود به نبرد با رقیب دیرینه‌اش جان جونز برود اما، در عوض این مبارز ۳۷ ساله با اندرسون سیلوا رویارو شد.

رقابت جونز و کورمیئر، که یکی از تلخ‌ترین رقابت‌ها در ورزش است، هفته گذشته پس از مثبت بودن نتیجه آزامایش دوپینگ جونز منتفی شد.

در حالی که فقط دو روز تا یو.اف.سی ۲۰۰ باقی مانده بود، اندرسون سیلوا، قهرمان سابق رده میان‌وزن، پذیرفت که بدون تمرین (آن هم کم‌تر یک ماه بعد از عمل جراحی کیسه‌ صفرا) به مصاف کورمیئر برود.

با وجود اینکه سیلوا در بیشتر مبارزه متحمل ضربه‌های متعددی شد اما دفاع عالی او باعث شد که این ستاره برزیلی تا پایان مسابقه به مبارزه ادامه دهد.

اما، پس از پایان ۳ راند، کورمیئر با نیتجه ۲۶-۳۰ ۲۶-۳۰ ۲۶-۳۰ به عنوان برنده انتخاب شد.

نتیجه مبارزه‌های دیگر یو.اف.سی ۲۰۰

حق نشر عکس AP

ژوزه آلدو پس از پنج راند مبارزه، فرانکی ادگر را با نتیجه ۴۶-۴۹ ۴۶-۴۹ ۴۷-۴۸ شکست داد تا کمربند موقت رده پروزن را به دست آورد.

حق نشر عکس AP

کین ولاسگز، قهرمان سابق رده سنگین‌وزن، که به دلیل مصدومیت ماه‌ها مبارزه نکرده بود، تراویس براون، مبارز ۳۳ ساله آمریکایی را در هم شکست، و در دقیقه ۴:۵۷ راند اول حریفش را ناک‌اوت کرد.

حق نشر عکس Getty Images

جولیآنا پنیا، مبارز ۲۶ ساله آمریکایی رده خروس‌وزن زنان، کت زینگانو، حریف ۳۴ ساله‌اش را ۲۸-۲۹ ۲۸-۲۹ ۲۸-۲۹ شکست داد.

کلوین گستلم با نتیجه ۲۸-۲۹ ۲۷-۳۰ ۲۷-۳۰ جانی هندریکس را مبارزه رده سبک‌وزن ویژه شکست داد.

تی‌جی دیلیشا موفق شد با نتیجه ۲۷-۳۰ ۲۷-۳۰ ۲۷-۳۰ بر رافائل آسان‌سائو، مبارز رده خروس‌وزن، غلبه کند.

سیج نورث‌کات، که انتظار می‌رود به یکی از بزرگ‌ترین ستاره‌های یو.اف.سی تبدیل شود، انریکه مارین را با نتیجه ۲۸-۲۹ ۲۸-۲۹ ۲۸-۲۹ شکست داد.

ضربات تهاجمی گیگارد موساسی، مبارزه ۳۰ ساله رده سنگین‌وزن سبک که متولد ایران است، داور را مجبور کرد که پس۱:۲۷ دقیقه، مبارزه را متوقف کند تا موساسی صاحب یک پیروزی با ناک‌اوت تکنیکی مقابل تیاگو سانتوس شود.

جیم میلر، مبارز ۳۲ ساله رده سبک‌وزن در دو دقیقه و ۱۸ ثانیه، تاکانوری گومی را مغلوب کرد.

مطالب مرتبط