والیبال جوانان ایران به فینال آسیا رسید و سهمیه مسابقات جهانی را گرفت

حق نشر عکس iranvolleyball

تیم والیبال زیر ۲۰ سال ایران با پیروزی مقابل ژاپن به دیدار پایانی هجدهمین دوره رقابت‌های قهرمانی آسیا راه پیدا کرد و همچنین مجوز حضور در رقابتهای زیر ۲۱ ساله‌های جهان را نیز به دست آورد.

ایران امروز در نیمه‌نهایی رقابت‌های قهرمانی آسیا با نتیجه ۳ بر یک (۲۵ بر ۱۶، ۲۵ بر ۱۶ ، ۲۹ بر ۳۱ و ۲۵ بر ۱۹) ژاپن را شکست داد و به فینال رسید.

در پایان این مسابقه امیرحسین اسفندیار، دریافت‌کننده تیم ملی والیبال جوانان ایران با کسب ۲۵ امتیاز، امتیازآورترین بازیکن مسابقه شد.

بهروز عطایی، سرمربی ایران، پس از بازی گفت: "بازی خیلی سختی بود. در این مرحله جایگاه تیم‌ها تمام معادلات را برهم می‌زند. ژاپن نسبت به بازی‌های قبلی متفاوت بازی کرد و البته ما هم همین شرایط را داشتیم. آن‌ها در توپ‌گیری داخل میدان شرایط خیلی خوبی داشتند و بعد از ست اول و دوم ما را درگیر این موضوع کردند."

عطایی همچنین با انتقاد از عملکرد داور گفت: "داور خیلی خوب داوری نکرد، اما در جریان بازی تاثیر چندانی نداشت. به هر حال توقع می‌رود داوری که در این سطح قضاوت می‌کند چند بار درمورد خطای آرنج اشتباه نکند... او با دقت داوری نمی‌کرد و بیشتر تلاش کرد تا با نشان دادن کارت بازی را کنترل کند، اما در مجموع کیفیت قضاوت وی ایده‌آل نبود."

تیم ایران تا اینجای مسابقات شکست‌ناپذیر باقی مانده. این تیم در مرحله گروهی ترکمنستان، هنگ کنگ و قطر را با نتایج مشابه سه بر صفر پشت سر برد. ایران در ادامه کره‌جنوبی و سریلانکا را نیز سه بر صفر برد تا حریف قزاقستان در مرحله یک‌چهارم نهایی شود؛ مسابقه‌ای که با پیروزی سه بر صفر ایران تمام شد.

دیگر مسابقه نیمه نهایی نیز بین چین و کره‌جنوبی برگزار شد که چینی‌ها در سه ست متوالی و با امتیازهای ۲۵ بر ۲۳، ۲۵ بر ۱۷ و ۲۶ بر ۲۴ توانستند حریف خود را شکست دهند و حریف ایران در بازی فینال (یکشنبه ۱۶ ژوئیه/۲۷ تیر) شوند.

رقابتهای قهرمانی زیر ۲۱ ساله‌های جهان سال آینده به میزبانی جمهوری چک برگزار خواهد شد.