سم آلاردایس سرمربی انگلستان شد

حق نشر عکس PA

سم آلاردایس به عنوان سرمربی تیم ملی فوتبال انگلستان انتخاب شد و جای روی هاجسون را روی نیمکت این تیم گرفت.

این مربی ۶۱ ساله پس از لغو قراردادش با باشگاه لیگ برتری ساندرلند سرمربی انگلستان شد. آلاردایس فصل گذشته توانست ساندرلند را که در آستانه سقوط به دسته پایین‌تر بود در لیگ برتر حفظ کند.

او جانشین روی هاجسون شد که به دنبال باخت انگلستان به ایسلند در مرحله یک‌هشتم نهایی مسابقات جام ملت‌های اروپا استعفا کرده بود.

اولین بازی انگلستان با هدایت آلاردایس دیدار دوستانه ۱۰ شهریور (۱ سپتامبر) در ورزشگاه ومبلی است. حریف تیم ملی فوتبال انگلستان دراین بازی هنوز مشخص نشده است.

آلاردایس گفت: "پنهان نمی‌کنم که این شغلی است که همواره به دنبالش بودم. این بهترین شغل در فوتبال انگلستان است. هرکاری که بتوانم انجام می‌دهم تا تیم ملی فوتبال انگلستان را به موفقیتی برسانم که هواداران این تیم سزاوار آن هستند. گذشته از این ما باید کاری کنیم که تمام مردم کشور احساس افتخار بکنند."

مارتین گلن، مدیر فدراسیون فوتبال انگلستان نیز گفت: "کارنامه معتبر مربی‌گری او شامل توانایی‌هایی مثل تشخیص پتانسیل بازیکنان و تیم‌ها، قوی‌تر کردن شخصیت تیم و استفاده از روش‌های مدرن فوتبال است."

اولین رقابت رسمی تیم ملی انگلستان در رقابت‌ها مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۸ است که این تیم باید ۴ سپتامبر با اسلواکی بازی کند.

آلاردایس پس از ۹ ماه حضور در ساندرلند این تیم را ترک کرد. او هشتمین مربی این تیم در هشت سال گذشته بود. آلاردایس که سابقه حضور در تیم‌های بولتون، نیوکاسل، بلکبرن و وستهم را دارد، چهاردهمین مربی انگلیسی تیم ملی فوتبال انگلستان است.

او تا کنون هیچ جام مهمی نبرده، اما توانسته به همراه تیم‌های بولتون، نیوکاسل و وستهم به لیگ برتر صعود کند.