دوچرخه‌سواری ایران در المپیک؛ 'پنجاه میلیون تومان پاداش برای مقام پنجاهم'

حق نشر عکس olympic.ir

دوچرخه‌‌سواری یکی از ورزش‌های با سابقه ایران در دوره‌های مختلف المپیک است. اولین حضور دوچرخه‌‌سواری ایران در المپیک به مسابقات ۱۹۶۴ توکیو باز‌می‌گردد، هرچند که نتایج این کشور در المپیک با سابقه‌اش متناسب نیست.

ایران در آن مسابقات با ۴ دوچرخه‌‌سوار حاضر بود و بهترین نتیجه این تیم رتبه بیست و دوم در تایم‌تریل تیمی بود.

پس از آن ایران در هشت دوره المپیک شرکت کرد. در این میان مهدی سهرابی و حسین عسگری با سه دوره حضور در مسابقات المپیک باسابقه‌ترین رکابزن ایرانی در این تورنمنت هستند.

دوچرخه‌سواری ایران در المپیک ریو با ترکیب کامل حاضر شده است. ایران در پایان سال ۲۰۱۵ با ۱۶۵۵ امتیاز صدرنشین رده‌بندی اتحادیه جهانی دوچرخه‌سواری شد و توانست سهمیه کامل بازی‌های المپیک ریو در این رشته را به دست آورد.

طبق قانون "سقف سهمیه" بازی‌های المپیک، تیم اول آسیا سه سهمیه دارد که ایران به‌عنوان تیم برتر آسیا توانست این سه سهمیه را به دست آورد. تیم‌های دوم تا چهارم آسیا نیز هرکدام دو سهمیه به دست آوردند.

یکی از نکات جالب در مورد تیم دوچرخه‌سواری ایران در المپیک ریو نحوه پاداش به اعضای این تیم است.

فدراسیون دوچرخه‌سواری ایران در جلسه‌ای که اواخر خرداد تشکیل شد تصمیم گرفت که اگر رکابزنی در استقامت جاده المپیک پنجاهم شود، پنجاه میلیون تومان پاداش بگیرد و به ازای هر رتبه‌ای که بهتر از پنجاهم المپیک کسب کرد نیز یک میلیون تومان به میزان پاداش او افزوده شود. در بخش تایم‌تریل نیز اگر رکابزنی بیست و پنجم المپیک شود ۴۰ میلیون تومان پاداش خواهد گرفت و به ازای هر رده‌ بهتر از بیست و پنجم به پاداش او یک میلیون تومان اضافه می‌شود.

فروردین سال جاری خورشیدی فدراسیون دوچرخه‌سواری اعلام کرد که ملاک انتخاب حضور در اردوی آمادگی المپیک ریو شرکت در هر سه مرحله (اول و دوم لیگ برتر جاده و قهرمانی کشور جاده) با اولویت نتیجه مسابقه استقامت و سپس تایم‌تریل انفرادی است.

این فدراسیون ابتدا ۸ دوچرخه‌سوار را انتخاب کرد که ازمیان آن‌ها میرصمد پورسیدی، قادر میزبانی، مهدی سهرابیو آروین گودرزی به اردوی نهایی انتخابی المپیک در اردبیل دعوت شدند و در پایان مهدی سهرابی از ترکیب خط خورد.

میرصمد پورسیدی

پورسیدی متولد ۱۳۶۴در تبریز است. او از سال ۱۳۸۳ وارد رشته دوچرخه سواری شد. این دوچرخه‌سوار تا سال ۹۰ مقام‌های مختلفی را در تورنمنت‌های داخلی و خارجی به دست آورد که از جمله آن‌ها می‌توان به نایب قهرمانی در تور بین‌المللی کرمان اشاره کرد. اما در همین سال نتیجه آزمایش دوپینگ او مثبت درآمد که برایش محرومیتی ۲ ساله به دنبال داشت.

او به خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) گفت: "متاسفانه به دلیل نبود فضا مناسب برای رشد، مجبور به استفاده از داروهای دوپینگی شدم که تا حدی ناشیانه عمل کردم و آزمایش من مثبت اعلام شد؛ ولی می توانستم مثل برخی از رکابزنان با حرفه های خاصی از این داروها استفاده کنم تا دوپینگی اعلام نشوم."

او پس از پایان دوران محرومیت عملکرد درخشانی داشت و توانست قهرمان تور دوچرخه سواری لانکاوی مالزی شود. نمایش درخشان پورسیدی پس از آن هم ادامه داشت و او توانست مدال طلای تور دوچرخه‌سواری آسیا در سال ۲۰۱۵ را تصاحب کند. پورسیدی این روزها از آماده‌ترین دوچرخه‌سواران ایران است. عملکرد خوب او در تور دوچرخه‌سواری آذربایجان موجب شد تا خرداد گذشته که رده‌بندی اتحادیه جهانی دوچرخه‌سواری اعلام شد، این ورزشکار با ۱۸ پله صعود در رده سوم بخش تورهای آسیایی قرار بگیرد.

پورسیدی درباره حضور در المپیک به ایسنا گفت: "با این هدف به المپیک می‌رویم که نتیجه خوبی بگیریم و اینکه بگوییم تمام کردن مسیر کار ما نیست و از دوچرخه پیاده شویم، نخواهد بود."

قادر میزبانی

قادر میزبانی متولد سال ۱۳۵۴ در تبریز است. او قهرمان دوچرخه‌سواری جاده بازیهای آسیایی ۱۹۹۸ در بانکوک شد. میزبانی از سال ۲۰۰۲ دوچرخه‌سواری جاده را به طور حرفه‌ای آغاز کرد و در تور دوچرخه‌سواری ۶-۲۰۰۵ لانگ کاوی مالزی همراه با تیم جیانت تایوان در میان دوچرخه‌سوران آسیایی اول شد. میزبانی که با قهرمانی در هفت دور از تور ایران (آذربایجان) پر افتخارترین ورزشکار در این تور است، به رغم سابقه زیادش تنها حضور در المپیک ۲۰۰۸ پکن را تجربه کرده است؛ مسابقاتی که در آن به مقام هفتاد و هشتم رسید.

میزبانی به دلیل این که مهدی سهرابی، هم تیمی او در فهرست دوچرخه‌سواران اعزامی به المپیک حضور ندارد، قصد داشت به نفع سهرابی از شرکت در المپیک انصراف دهد که رئیس فدراسیون دوچرخه‌سواری با این موضوع مخالفت کرد.

او درباره جایزه فدراسیون برای رسیدن به مقام پنجاهم المپیک گفت: "قرار گرفتن در جایگاه پنجاهم المپیک کار راحتی نیست اما اگر ورزشکار روی فرم باشد و بتواند مسابقه را کنترل کند به ویژه در مسافت آخر، کار غیرممکنی نخواهد بود."

آروین گودرزی

آروین معظمی‌گودرزی متولد سال ۱۳۶۹ در بروجرد است و دوچرخه سواری را از ۱۵ سالگی آغاز کرده است. او در سال ۲۰۰۸ در رده جوانان آسیا سوم شد اما یکسال بعد توانست در ماده تعقیبی تیمی مسابقات قهرمانی ۲۰۰۹ آسیا مدال نقره بگیرد. او که به نظر می‌رسد علاقه خاصی به مدال نقره دارد در اسکرچ قهرمانی آسیا ۲۰۱۱، استقامت جاده قهرمانی آسیا۲۰۱۳، استقامت جاده بازی‌های آسیایی ۲۰۱۴ و مدیسون قهرمانی آسیا ۲۰۱۵ نیز این مدال را تکرار کرد.

معظمی که معتقد است "آمدن بین ۵۰ نفر اول المپیک کار آسانی نیست اما دور از دسترس هم نخواهد بود" به خوبی از اهمیت حضور در المپیک آگاه است.

او به ایسنا گفت: " در المپیک تا لحظه آخر از جان مایه می‌گذارم و با این دید در المپیک شرکت می‌کنم که تمام توان خود را آنجا بگذارم، زیرا رویدادی است که شاید چهارسال دیگر نصیب من نشود . بنابراین تمام تلاشم را می‌کنم، بالاخره جوان هستم و جویای نام."