پرچمدار کاروان المپیک ایران به ریو سفر کرد

حق نشر عکس TASNIM

زهرا نعمتی، پرچمدار کاروان ورزش ایران، در المپیک ریودوژانیرو بامداد امروز شنبه ۹ مرداد (۳۰ ژوئیه) راهی برزیل شد.

اعضای کادر فنی تیم‌های ملی تیر و کمان و تنیس روی میز نیز همراه این ورزشکار به ریو دوژانیرو پرواز کردند.

تیم ملی پینگ‌پنگ ایران با سه ورزشکار در این مسابقات حضور دارد و نوشاد و نیما عالمیان و ندا شهسواری اعضای این تیم هستند. پیش از این تیم‌های والیبال، تیراندازی و قایقرانی ایران به برزیل سفر کرده بودند.

پاک میون، سرمربی تیم ملی تیر و کمان ایران به خبرگزاری دانشجویان ایران، ایسنا، گفت: نعمتی از نظر تکنیکی در شرایط بسیار خوبی به سر می‌برد و اگر در گذشته در مسابقات و تمرینات دچار استرس بود، الان دیگر مشکلی از این جهت ندارد و با آمادگی خوب روانی در ریو مسابقه می‌دهد. البته موفقیت زهرا نعمتی در بازی‌های المپیک ریو بستگی به وضعیت او در روز مسابقه دارد که چقدر بتواند خود را کنترل کند تا عملکرد موفقی داشته باشد."

این مربی کره‌ای در مورد آخرین رکورد زهرا نعمتی در تمرینات نیز گفت: "رکورد او نسبت به قبل خیلی فرق کرده است و حتی در تمرینات چندین بار رکورد پارالمپیک خود را که ۶۵۷ بود شکسته و رکورد بالاتری را زده است."

زهرا نعمتی با قهرمانی در پارالمپیک ۲۰۱۲ لندن تبدیل به اولین زن ایرانی شد که در چنین سطحی از مسابقات مدال گرفته است. او همچنین با کسب سهمیه المپیک ریو تبدیل به اولین ورزشکار معلول تاریخ ایران شد که سهمیه المپیک گرفته است.