عکس خبر: غیبت چند بازیکن والیبال در رژه المپیک ریو

حق نشر عکس AFP
Image caption زهرا نعمتی، پرچمدار تیم ایران در رژه افتتاحیه المپیک

بعد از حضور نمایندگان ایران در رژه بازی‌های المپیک در ریو دوژانیرو برزیل دو عکس در بین کاربران ایرانی بیشتر مورد توجه قرار گرفت.

اولی عکس پرچم‌دار تیم ایران در رژه المپیک بود.

امسال زهرا نعمتی، دارنده مدال طلای پارالمپیک لندن، پرچم ایران را حمل می‌کرد.

او دومین زنی است که پرچمدار تیم ایران در بازی‌های المپیک می‌شود. در بازی‌های آتلانتا هم در سال ۱۹۹۶ لیدا فریمان در رشته تیراندازی پرچم ایران را حمل می‌کرد.

گزارش کامل مراسم را اینجا بخوانید: آغاز المپیک ریودوژانیرو

عکس دوم: غایبان رژه المپیک

عکس دوم که در شبکه‌های اجتماعی بارها به اشتراک گذاشته شد، عکسی سه نفره از سه بازیکن تیم ملی والیبال ایران بود که به جای مراسم رژه از داخل هتل گرفته شده بود.

این عکس سه نفره که بعد از چند ساعت از صفحه اینستاگرام محمد موسوی حذف شد، او را به همراه سعید معروف و شهرام محمودی نشان می‌داد که از داخل هتل مراسم رژه را با تبلت تماشا می‌کردند در حالی که قرار بود این بازیکنان در رژه المپیک حاضر باشند.

حق نشر عکس
Image caption این عکس سه نفره با وجود آنکه حذف شده بود در خبرگزاری‌ها منتشر شد

هنوز به طور رسمی اعلام نشده است که چرا این بازیکنان همراه سایر هم‌تیمی‌های خود در رژه تیم ایران در مراسم افتتاحیه حضور نداشتند؛ با این حال در صفحه اینستاگرام منسوب به سعید معروف، کاپیتان تیم والیبال، عکس و مطلبی منتشر شده که بر اساس آن بسیاری از خبرگزاری‌های ایران اینطور استنباط کرده‌اند که این سه نفر در اعتراض به موضوعی در مراسم رژه حاضر نشده‌اند.

پایگاه اطلاع‌رسانی والیبال ایران با انتشار این عکس، دلیل غیبت این سه بازیکن را نبودن امیر خوش‌خبر، سرپرست در مراسم افتتاحیه گزارش کرده است.

در صفحه اینستاگرام سعید معروف که بیش از یک میلیون نفر آن را دنبال می‌کنند، عکسی از سرپرست تیم والیبال منتشر و زیر آن نوشته شده است: سرپرستی که با وجود غم از دست دادن پدر، تیم را تنها نگذاشت تا به مشکل برنخوریم و کاروانی که حتی به ایشان لباس نداد تا بتواند در مراسم افتتاحیه شرکت کند. .... بدون تو حتی افتتاحیه المپیک برای ما معنا ندارد.

مطالب مرتبط