سرپرست دیگری برای مدیریت باشگاه استقلال انتخاب شد

حق نشر عکس FARS

پس از استعفای مدیرعامل جدید باشگاه استقلال که کمتر از ۴۸ ساعت پس از انتخاب استعفا کرد٬ هیئت مدیره این باشگاه رضا افتخاری را به عنوان سرپرست جدید معرفی کرد.

آقای افتخاری که رئیس کمیته فوتسال فدراسیون فوتبال ایران است٬ همچنین به عنوان عضو پنجم هیئت مدیره باشگاه استقلال انتخاب شده است.

چهارشنبه هفته گذشته در پی استعفای بهرام افشارزاده، سرپرست باشگاه استقلال تهران٬ رضا حسنی خو، مدیرکل حراست وزارت ورزش و جوانان به‌عنوان مدیر عامل جدید و نایب رئیس هیئت مدیره این باشگاه معرفی شد.

اما دو روز بعد و پس از شکست دو بر یک استقلال تهران مقابل نفت آبادان در ورزشگاه آزادی تهران آقای حسنی‌خو اعلام کرد که این شغل را نپذیرفته است.

رضا حسنی‌خو در استعفانامه خود نوشت که همان روز انتخاب خود به وزیر ورزش و جوانان گفته که آمادگی پذیرش این شغل را ندارد با این حال خواسته که پس بازی استقلال در روز جمعه کناره‌گیری خود را رسانه‌ای کند تا این تیم "بدون تنش و بحران و در آرامش کامل" بازی خود را انجام دهد.

حق نشر عکس Isna

آقای حسنی خو از بهمن ۱۳۹۲ مدیرکل وزارت ورزش و پیش از آن مدیر کل حراست سازمان حج و زیارت ایران بود.

هفته گذشته اعلام شد که بهرام افشارزاده در رابطه با مصوبه دولت در این خصوص که بازنشسته‌ها حق شرکت در انتخابات فدراسیون‌ها و همچنین سمت‌های مهم در باشگاه‌ها را ندارند، استعفا کرده است.

با توجه به اینکه قانون استخدام بازنشستگان چندین ماه است که مطرح شده و آقای افشارزاده گفته بود که قصد ندارد به این دلیل کناره‌گیری کند، نصرالله عبداللهی، مشاور سرپرست باشگاه استقلال گفته که ممکن است آقای افشارزاده به‌دلیل قراردادهای میلیاردی بازیکنان استقلال تحت‌ فشار بوده است.

هفته پیش انتشار رقم قرارداد تیم‌های لیگ برتر فوتبال ایران با بازیکنان و مربیان با واکنش‌های زیادی روبه‌رو شد.

بر اساس گزارشی که سازمان لیگ برتر منتشر کرد، استقلال تهران با هزینه ۱۹ میلیارد و ۷۴۰ میلیون تومان گران‌ترین تیم این فصل معرفی شد.