سهراب مرادی قهرمان المپیک شد

حق نشر عکس ISNA

سهراب مرادی، وزنه بردار ایرانی موفق شد دومین مدال طلای المپیک را برای ایران کسب کند.

او که در مسابقات ۹۴+ کیلوگرم رقابت می کرد در یک ضرب با ۱۸۲ کیلوگرم و در دو ضرب با ۲۲۱ کیلو و در مجموع با ۴۰۳ کیلوگرم مدال طلا گرفت.

مرادی پس از مهار وزنه ۲۲۱ کیلوگرم در دو ضرب که قهرمانی او را تضمین می کرد، دو بار با درخواست وزنه ۲۳۴ کیلوگرمی برای جابجایی رکوردهایی جهانی و المپیک اقدام کرد اما موفق نشد و در نهایت با همان مجموع ۴۰۳ کیلوگرم بالاتر از وزنه برداران بلاروس و لیتوانی ایستاد.

او با کسب دومین مدال طلای کاروان المپیک ایران، این کشور را تا رتبه ۲۰ در جدول مدالها بالا برد.

در این گروه علی هاشمی، دیگر وزنه بردار ایرانی هم حضور داشت. او که در یک ضرب ۱۷۳ کیلو را مهار کرده بود در دو ضرب ۲۱۰ کیلو را با موفقیت بالای سر برد اما در حرکات دوم و سوم نتوانست وزنه ۲۲۰ کیلوگرمی را کنترل کند و نهایتا با مجموع ۳۸۳ کیلوگرم در این گروه هفتم شد.

حق نشر عکس Mike Ehrmann Getty
Image caption کیانوش رستمی دیروز اولین مدال طلای ایران را تصاحب کرد

روز گذشته هم کیانوش رستمی، وزنه بردار ایران در گروه ۸۵ کیلوگرم موفق شد ضمن کسب مدال طلا رکوردهایی جهانی و المپیک را جابجا کند.

تیم وزنه‌برداری ایران که در المپیک لندن فقط یک مدال طلا کسب کرده بود تا اینجا توانسته دوم طلا کسب کند.

ایران هنوز وزنه‌برداران دیگری را باید به میدان بفرستد که در میان آنها بهداد سلیمی، بخت اول کسب مدال طلا در سنگین وزن است.

همزمان کشتی‌گیران ایرانی هم که همیشه در میان مدال آوران المپیک بوده‌اند هنوز رقابت‌های خود را آغاز نکرده‌اند و کاروان ایران می‌تواند امیدوار باشد که با روی تشک رفتن کشتی‌گیرانش باز هم در جدول رده‌بندی مدال‌ها ارتقاء پیدا کند.

گزارش لحظه به لحظه سایت ما از رویدادهای امروز (روز هشتم) المپیک ریو را اینجا بخوانید.